OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Święconka w czasach pandemii

Ostrowianie chętnie poszli pod świątynie, by poświęcić wielkanocne pokarmy. Po roku od ogłoszenia pandemii księża zdecydowali zorganizować tradycję w zmodyfikowanej formie.

Wierni stawali z koszyczkami przed kościołem. Tam w teorii powinni zachowywać 1,5-metrowy odstęp od pozostałych osób. Symboliczne święcenie odbywa się z częstotliwością co pół godziny do 15.00.

POLECANE NEWSY
84 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kit
7 miesięcy temu

Do do kit / widzę ze Ty masz problem nie ja, nie mam problemu ze ktoś jest wierzący w te czy inną wiarę. problemem jest to ze jeśli ktoś jest niewierzący zawsze znajdzie się taka osoba jak Ty która będzie miała problem. wyraźnie napisałem ze jeśli masz potrzebę modlitwy módl się i zeby nikt sie ciebie nie czepiał

Do kit
7 miesięcy temu

Pan Jezus nikogo nie zmusza i nikt nikomu nie narzuca wierzyć czy modlić się. Jezus mówi:”Jezeli chcesz mnie naśladować, weź swój krzyż i pójdź za Mną „.Nie mówi że gdy nie pojdziesz za Nim to przestanie Cię finansować czy zabierze Ci dotacje.Jezus nikogo nie zmusza do niczego. Tak że mam.propozycję również do tych wszystkich hien ,których wycie ciągle jest słychać na forum.Nie udzielajcie się, nikt Was nie zmusza abyście na siłę wierzyli.Kazdy ma wolną wolę, a jeśli myslisz ze twój wpis na forum odnosnie obrażania Wiary ,Boga czy Wierzących jest odkryciem na miarę Nobla to muszę Cię rozczarować…Nie dość że nie jest to jeszcze świadczy o tym iż masz jakieś problemy ze sobą i szczytem twoich mozliwosci jest tekst oczerniający innych na forum.

kit
7 miesięcy temu

Nie czepiacie się już tych ludzi co mają potrzebę święcenia pokarmów. Mają taką potrzebę niech święcą, mają potrzebę pójścia do kościoła niech idą tylko niech nie narzucają swoich wierzeń innym.

antychr
7 miesięcy temu

kolejne miejsce gdzie matoly roznosza wirus.

A jak to jest patrzę na mszę.w Latowicach potem 3
7 miesięcy temu

Chto koscie lata z kamera .Bóg to widzi.oblud fit fit.

Do piczowatej ostrowianki.
7 miesięcy temu

OSTROWIANKO I PICZI. Mnie już wkurza ciągłe wysłuchiwanie waszych modłów. Zrobili se nagłośnienie na zewnątrz i zawodzą co godzina.

Leszek
7 miesięcy temu

Dobrze Adonis , mój błąd Donald nie był lepszy , niemniej jednak omawiamy dzisiejszą sytuację nie przeszłość . Proponuję więcej kultury osobistej zamiast zniżać się do poziomu politycznego jazgotu i obrażania innych. Rozumiem że mam nasrane w głowie , no cóż inny pogląd inne gówno . Pozdrawiam

Dżon
8 miesięcy temu

ja na zdjęciu nie widzę żadnych odstępów tylko stoją ćwoki jeden obok drugiego.banda egoistów dla których ważniejsza jest tradycja od zdrowia swojego i innych.

Adonis z PZN
8 miesięcy temu

Do Leszek podsumowując Donald osiągnął to co chciał, Leszek jak inni mu podobni między uszami zamiast mózgu mają wielkie G

C
8 miesięcy temu

A jak to jest patrzę na mszę.w Latowicach potem 3

84
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x