Poseł z PiS da radę przeżyć za 350 zł?

Poseł mieszkający w Kaliszu Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że potrafi wyżyć za 350 złotych przez miesiąc. Tyle rzekomo wydaje pieniędzy w sklepach.

Słowa padły po tym gdy jeden z wyborców PiS-u oznaczył profil tej partii na Twitterze i pokazał swoje zakupy w jednym z dyskontów. „Nie po to na was głosowałem, żeby płacić za podstawowe zakupy 350 zł”. Poseł Mosiński z naszego okręgu odpowiedział:

„Jak robię zakupy na miesiąc, to też tyle wydaję” – Jan Mosiński

Po dalszej dyskusji z internautami napisał:

„Widzę, że niektórzy tłiterowicze mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Zawartość koszyka bez wątpienia starczy nie tylko na m-c. Karton jajek, kilka opakowań parówek itd. Natomiast nigdzie nie napisałem, że na jedzenie miesięcznie wydaję 350 zł” – napisał Mosiński.

 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 roku przeciętna rodzina za żywność zapłaciła 314,35 zł na osobę (mediana wynosi 285,86 zł). Wykluczywszy inne wydatki związane z konsumpcją i rachunki, wychodzi, że rzeczywiście można „wykarmić” jedną osobę za 350 zł miesięcznie.

Do tego dochodzą jeszcze takie wydatki jak: użytkowanie mieszkania i nośniki energii (niecałe 225 zł), wyposażenie mieszkania i prowadzenie gospodarstwa domowego (ok. 70,6 zł), rekreacja i kultura (ok. 82,5 zł), czy zdrowie (64,3 zł).

Statystyczni Kowalscy wydają łącznie 2320,96 zł na jednego członka rodziny. Najmniej na jednego członka wydają rodziny robotnicze, bo 1891,66 zł, najwięcej – rodziny z pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach nierobotniczych – 2751,04 zł.

CZYTAJ  Pożar samochodu na stacji paliw

73 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Baltazar
1 rok temu

Drugi Gomółka

Obywatel X
1 rok temu

I ostatni komentarz do Ciebie. Bo nie chce mi się z Tobą dyskutować. Czy po to walczyłeś z komuna, żeby obecnie większa część społeczeństwa żyła na tz minimum socjalnym?

Obywatel X
1 rok temu

Do Henrego :-)). Jednak jesteś po złej strony mocy. Ty walczyłes inni walczyli, ja walczyłem. Majątek, jeżeli dom 130m to wszystko co się dorobiłeś to jesteś ubogi. Tak się złożyło, że wiem co to komuna. I dlatego wiem co to znaczy ograniczanie praw obywatelskich wbrew obowiązującemu prawu, Konstytucji. . Spójrz co się dzieje wokoło, finansowanie ugrupowania z kasy spółek Skarbu Państwa, malwersacje kumoterstwa polityczne, handel posadami itp. To wszystko przez tz sprawiedliwą prawicę. Zejdź na Ziemię i nie praw głupot w obronie psiorow, którzy niszczą ludzi i gospodarkę.

Henry
1 rok temu

Do obywatela x.
Chłopie opanuj się. Usprawiedliwiasz się że nikogo nie opluwasz a pózniej jedziesz jadem od zlodzieji i przestepców. Gdy ja walczyłem z komuną Ty zapewne latałes w pampersach i dzisiaj plujesz na kazdego bo wiesz ze nie poniesiesz konsekwencji.
Dla wyjaśnienia: faktycznie mam dom 130 m na ktorego długo Cie nie bedzie stac chyba ze tatuś odejmujac sobie od ust iwybuudje Ci. To ze duży dom to nie znaczy ze we wszystkich pomeszcaniach pali się swiatło a tylko tam gdzie jest taka potrzeba. Dom jest wyposażony w urządzenia energoszczedne zarówki LED a tv na androidzie zużywa tylko 54W.
Jesli chodzi zas za zużycie wody to widać ze jestes inteligentniejszy bo Twoja miarą tej ineligencji jest poziom zużycia wody a nie rozum. Pod prysznicem mogę stac godzine i to nie zmaczy ze jestem czysciejszy. Mnie wystarczy 10-15 minut i tez jestem czysty. 30 zl to jest 3000 litrow wody jest to bardzo dużo i nie wstydze sie oszczedzac i wode i energię. Zreszta teraz jest taki trend – ekologia ale Ty na pewno o tym nie słyszałeś. Moze kostka masła czy mleka kupiona w Biedronce jest gorsza o tej samej kupionej w Lidlu ale to jest tylko Twoje wygorowane mniemanie o dwojej kulturze. Jak kupuje jak wiele tysiecy Polakow w Biedronce i tego się nie wstydzę.

Obywatel X
1 rok temu

Do Henrego. Nie szukam powodu do opluwania ale wytykam twoje niedorzeczne wyliczenia. Dom 130m, a 90zl oświetlenie, woda 30 itp. Sądzę, że jesteś zwolennikiem przestępców rządowych lub Osińskiego. Jeżeli uważasz, że człowiek powinien jeść tylko co najtańsze (często bezwartościowe). To brawo, jesteś już po złej mocy.

Henry
1 rok temu

Do obywatela x!.
Tacy jak TY zawsze znajdą argument aby opluć drugą osobę która zaprzecza Twoim nieomylnym i oswieconym poglądom.

Obywatel X
1 rok temu

Do Henry. Facet jako już emeryt nic nie potrzebujesz do życia nawet mycia się – 30zl na os/ mc. Śmieszny jesteś.

G.
1 rok temu

Widziałem bilbordy z napisem,, szczepimy się ” i podpisem dr. Jan Mosinski. To mówi o nim wszystko. Bez komentarza.

Henry
1 rok temu

Czytając te bzdury ze statystycznie koszty utrzymania jednego czlonka rodziny to są wielkie bzdury. Mam dom wolnostojacy 130 m2 ogrzewany na gaz bo to są jedne z większych wydatków. Z żoną jesteśmy emerytami i na utrzymanie dimu i wyżywienie w tym utrzymanie samochodu moszty całkowite utrzymania wynoszą około 2 tys. Na dwie osiby. Osmiorniczek nie jadamy ale chleb z szynką dibrym serem a na obiad schab tez jest. Więc nie piszcie bzdur bo tego nie da się czytać. Masło w biedrace kupisz za 3.3 żl bochenek chleba za 2 zł. Schabowy czy szynka na pieczeń od 8-12 zł kg. Ogrzewanie domu gazem 130m2 500 zł na miesiąc prąd 90 zł mc smieci 25 zł osoba woda 30 zł osoba. Policz sobie ile to wynosi na miesiac i nie piszcie bzdur

Obywatel X
1 rok temu

Jedyne miejsce dla takich jak osinskich z przystawkami i ich Bosami to daleka Syberia. Może mrozy pomogl im otrzeźwieć i myśleć logicznie. Oczywiście bez biletu powrotnego. My nie chcemy takich oszołomów w tym uciśnionym kraju

73
0
Napisz co o tym sądziszx