Poseł z PiS da radę przeżyć za 350 zł?

Poseł mieszkający w Kaliszu Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że potrafi wyżyć za 350 złotych przez miesiąc. Tyle rzekomo wydaje pieniędzy w sklepach.

Słowa padły po tym gdy jeden z wyborców PiS-u oznaczył profil tej partii na Twitterze i pokazał swoje zakupy w jednym z dyskontów. „Nie po to na was głosowałem, żeby płacić za podstawowe zakupy 350 zł”. Poseł Mosiński z naszego okręgu odpowiedział:

„Jak robię zakupy na miesiąc, to też tyle wydaję” – Jan Mosiński

Po dalszej dyskusji z internautami napisał:

„Widzę, że niektórzy tłiterowicze mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Zawartość koszyka bez wątpienia starczy nie tylko na m-c. Karton jajek, kilka opakowań parówek itd. Natomiast nigdzie nie napisałem, że na jedzenie miesięcznie wydaję 350 zł” – napisał Mosiński.

 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 roku przeciętna rodzina za żywność zapłaciła 314,35 zł na osobę (mediana wynosi 285,86 zł). Wykluczywszy inne wydatki związane z konsumpcją i rachunki, wychodzi, że rzeczywiście można „wykarmić” jedną osobę za 350 zł miesięcznie.

Do tego dochodzą jeszcze takie wydatki jak: użytkowanie mieszkania i nośniki energii (niecałe 225 zł), wyposażenie mieszkania i prowadzenie gospodarstwa domowego (ok. 70,6 zł), rekreacja i kultura (ok. 82,5 zł), czy zdrowie (64,3 zł).

Statystyczni Kowalscy wydają łącznie 2320,96 zł na jednego członka rodziny. Najmniej na jednego członka wydają rodziny robotnicze, bo 1891,66 zł, najwięcej – rodziny z pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach nierobotniczych – 2751,04 zł.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

73 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Baltazar
3 lat temu

Drugi Gomółka

Obywatel X
3 lat temu

I ostatni komentarz do Ciebie. Bo nie chce mi się z Tobą dyskutować. Czy po to walczyłeś z komuna, żeby obecnie większa część społeczeństwa żyła na tz minimum socjalnym?

Obywatel X
3 lat temu

Do Henrego :-)). Jednak jesteś po złej strony mocy. Ty walczyłes inni walczyli, ja walczyłem. Majątek, jeżeli dom 130m to wszystko co się dorobiłeś to jesteś ubogi. Tak się złożyło, że wiem co to komuna. I dlatego wiem co to znaczy ograniczanie praw obywatelskich wbrew obowiązującemu prawu, Konstytucji. . Spójrz co się dzieje wokoło, finansowanie ugrupowania z kasy spółek Skarbu Państwa, malwersacje kumoterstwa polityczne, handel posadami itp. To wszystko przez tz sprawiedliwą prawicę. Zejdź na Ziemię i nie praw głupot w obronie psiorow, którzy niszczą ludzi i gospodarkę.

73
0
Napisz co o tym sądziszx