OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

PiS rozdał pieniądze na inwestycje w powiecie ostrowskim

– Prawie 8 milionów złotych otrzyma powiat ostrowski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – poinformował Jan Dziedziczak, minister w KPRM. – Środki te przeznaczone są na dotacje dla gmin, powiatów i miast. W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju.

Dzięki tym funduszom będziemy mogli wybudować letnią scenę w Parku Natury w Odolanowie oraz w tej samej gminie w miejscowości Uciechowo boisko wielofunkcyjne – informuje Jan Dziedziczak. – Z kolei na terenie gminy Raszków powstaną 4 przedszkolne boiska sportowe.

Zadania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w powiecie ostrowskim:

• Inwestycja obejmuje budowę letniej sceny wraz z zapleczem socjalnym w Parku Natury w Odolanowie (pow. zabudowy: 260,81 m2, kubatura: zamknięta 380,70 m3, otwarta /scena i taras 980,418 m3), budowę ścieżek pieszo – jezdnych obsługujących projektowany obiekt (pow. 341,39 m2), budowę tarasu nad istniejącym zbiornikiem wodnym (pow. 58,97 m2) oraz wyposażenie budynku w instalacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektu, w celu organizacji przedstawień, koncertów oraz imprez plenerowych.

• Budowa przedszkola z oddziałem żłobkowym w Wysocku Małym. Inwestycja obejmować będzie budowę: -przedszkola dwuoddziałowego, w tym 2 sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym, szatniowym, kuchnią, jadalnią, pomieszczeniami towarzyszącymi i gabinetem medycznym; -żłobka dwuoddziałowego, w tym 2 sal dydaktycznych ze strefami leżakowania, zapleczem sanitarnym, szatniowym, aneksem kuchennym i pomieszczeniami towarzyszącymi; -łącznika, placu zabaw oraz zagospodarowania terenu i wyposażenie obiektu.

• Budowa na terenie gminy Raszków 4 przyszkolnych boisk sportowych o nawierzchni z trawy syntetycznej – w miejscowościach: Janków Zaleśny, Jaskółki, Ligota oraz Grudzielec. Zakres prac przewidzianych do realizacji na poszczególnych boiskach: 1. mechaniczne wykonanie koryta oraz warstw rozsączających i podbudowy, dostawa i montaż trawy syntetycznej oraz bramek, 2. wykonanie ogrodzenia wraz z piłkochwytami, 3. wykonanie energooszczędnego oświetlenia płyty boiska, 4. zakup i montaż infrastruktury towarzyszącej oraz wyposażenia obiektu.

• Inwestycja obejmuje budowę ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego o wym. 22x44m o nawierzchni syntetycznej przy budynku Szkoły Podstawowej w Uciechowie (gm. Odolanów) wraz z małą architekturą w postaci tablicy informacyjnej, koszy na śmieci, a także utwardzeniem z kostki betonowej, ogrodzeniem terenu, niezbędnym wyposażeniem boisk (bramki, kosze, słupki) oraz 10 urządzeniami siłowni zewnętrznej. W obrębie boiska przewidziano pola gry w piłkę ręczną, tenisa, siatkówkę, koszykówkę (niewymiarowe).

• Przedmiotem inwestycji jest kompleksowa modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej – Bursy Szkolnej w Ostrowie Wlkp. (ul. Tomczeka 34) wraz z systemem wentylacyjnym. Planowanymi efektami rzeczowymi uzyskanymi w wyniku realizacji inwestycji, będą: liczba zmodernizowanych energetycznie budynków (1 szt.) oraz powierzchnia użytkowa budynków poddanych termomodernizacji (3 709,14 m2).

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec
19 dni temu

A to nam się władza w mieście rozbestwiła. Zatraciła instynkt samozachowawczy. Zamiast rozedrzeć szaty, stwierdzić, ze szeregu inwestycji przez taką decyzję rządu nie zrealizuje, chwali się, że i tak wszystko co zapowiedziała zrobi. To jest argument dla władzy PiS. “No to po co wam kasa? Kiedy macie na wszystko?” Na dodatek prezydent mówi, że zamiast pieniędzy z budżetu państwa, weźmie z Unii. Zapomina tylko przypomnieć mieszkańcom, ze te z Unii to kredyt, który trzeba będzie zwrócić. To takie sprytne, prawda?

GlosujeNaPiS!
19 dni temu

Tylko Jarek może zbawić Polskę.
Jakiś i armia księży.

G.
19 dni temu

Róbcie tak dalej i czekajcie końca. Beata. Nie przejmuj się. I tak robisz dużo bez pisowskich pieniędzy. Ważne żeby OSTROWIANIE to zapamiętali raz na zawsze szczególnie przy wyborach. 80

Rychu
19 dni temu

Pis rozdał. Swoje prywatne pieniądze rozdali? Aha bo pisali że 350 zł na miesiąc na wyżywienie wystarczy,to pozostałe pieniądze ze swojej pensji Rozdali….. Teraz rozumiem.

Kasandra
19 dni temu

A w mieście doopa. Nie dlatego, jak napisał ten mądry inaczej poniżej, a z powodu naszej rządzącej elyty, miotającej sie od Biedronia po Jaśkowiaka. Niedługo, jeśli UE ne zablokuje, spłynie do Polski fala środków unijnych. Do dużych dotacji będzie trzeba dołożyć wkład własny. Ostrow z nich nie skorzysta, nie dlatego że PiS nie da, a dlatego że zadłuża się dziś do tego stopnia budując różne pomysły wyborcze, że kiedy będzie kasa do wzięcia, to my będziemy spłacać długi z dochodów własnych, a reszta która zostanie po zapłaceniu raty, pójdzie na bieżące utrzymanie np nowej hali (ok. 1mln rocznie), aquaparku (2-3 mln rocznie), odkrytego basenu (0,5 mln rocznie) , parku wodnego na Rejtana też pewnie ok. 0,5 mln, o takich drobiazgach jak tężnie, fontanna, domy seniora, synagoga, stadiony, orliki, place zabaw już nie wspominam. A przecież jeszcze dokładamy do szkół i przedszkoli, remontujemy coraz bardziej zapuszczone ulice itd itp Będziemy z zazdrością patrzeć na inne samorządy sięgające po środki unijne i do 2045 roku będziemy w czarnej d… To nam szykuje obecna władza w mieście. Cieszmy się pajace, na płacz przyjdzie pora. Staroście- gratulacje.

POgonić
20 dni temu

Urbaniak – Game Over! Koniec rządów złodziei i oszustów.

Obywatel X
20 dni temu

Jak to PiS rozdał pieniądze?. Najpierw okradł podatników, następnie część zatrzymał na działalność partii a to co pozostało podzielił na kraj.

Ola
21 dni temu

Boiska przyszkolne, nie przedszkolne 🙂

Piczi
21 dni temu

Jeszcze będzie przepięknie i normalnie. Tak trzymać!!! Prawdziwa partia Polaków dba o swój naród. Niech żyje Wielka Polska!!!

Fabian
21 dni temu

Rząd nie ma swoich pieniędzy…

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x