OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Motocyklista wyleciał w powietrze – Rondo Bankowe

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na Rondzie Bankowym w Ostrowie Wlkp. Kierowca motocykla wyjeżdżał z ulicy Chopina i podążał w ulicę Wrocławską. Wtedy z ulicy Kościuszki wjechał samochód osobowy, którego kierowca nie dostrzegł jednośladu.

Motocyklista nie odniósł obrażeń, które wymagały wezwania karetki pogotowia.

45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daro
16 dni temu

Ja pierdu, chłopak że się nie połamał to cud. /Motocyklista jechał normalnie, może widział w lusterku że ma wolny pas, albo widział oczami wyobraźni, że ma wolny pas po swojej prawej i logiczne, że wyjechał ze swojego pasa, w celu opuszczenia ronda, ma linie przerywaną i takie prawo ma każdy. Ale o stówę idę że bladego pojęcia nie miał że musi przepuścić potęcjalnie jadącego po swojej prawej,,, oczywiście gdyby ktoś jechał to by był skasowany motorek. Ale miał pecha, gościówa go nie zauważyła, wjeżdżając na rondo, bo wzrokiem ogarniał odcinek wyjazdowy z targowiska, a komarek po prostu nie rzucił jej się w oczy, swoją drogą napewno myślała że motorek jedzie do okola ronda i dawno o nim zapomniała. Zdarza się, dlatego na pasy nie wchodzi się, jak nie jest się pewnym że kierowca nas widzi i się zatrzyma, morze ktoś się zagapić, rzecz ludzka, a przez cwaniackie wchodzenie na pasy, bo mam pierwszeństwo, może zawsze skończyć się na wózku, albo jako warzywko.

OSW
18 dni temu

Niektórzy proponują na tym rondzie światła – nie, tylko nie to !!!
Kierowcy, a raczej zwykli posiadacze uprawnień bo do kierowców jeszcze im wiele brakuje nie ogarniają prostego ronda to prostego ronda + świateł tym bardziej nie ogarną, a skutki ewentualnych zdarzeń przy udziale sygnalizacji świetlnej będą jeszcze bardziej poważne – zawsze znajdzie się ktoś kto przejedzie na “późnym” żółtym ewentualnie po prostu na czerwonym
PS Bardzo zastanawiająca jest bierność zarządcy drogi, którym jak domniemam po wybudowaniu obwodnicy został Ostrowski MZD, wszędzie indziej po tylu kolizjach i wypadkach takie miejsce zostało by uznane za niebezpieczne i najzwyczajniej w świecie przebudowane/zmodernizowane itp. żeby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji, a w tym przypadku brak jakichkolwiek reakcji nawet ze strony lokalnych władz, jest to bardzo ciekawe ???

Jan131
19 dni temu

Zjeżdżając z ronda lewym pasem musimy przepuścić pojazd poruszający się prawym pasem ruchu, chyba że i on zasygnalizował chęć opuszczenia skrzyżowania i ustawienia się potem na prawym pasie wylotu

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/jak-jezdzic-po-rondzie-kto-ma-pierwszenstwo-przepisy/

Gosia
20 dni temu

Tam powinno być rondo z światłami nie ma tygodnia żeby nic się nie stało

Kacper
20 dni temu

Po pierwsze…
Kierowca motocykla posiadał tablicę, oświetlenie oraz wszystkie obowiązkowe dokumenty
Po drugie…
Tak sygnalizował zamiar zjechania z ronda kierunkowskazem
Po trzecie…
Policja orzekła jednoznaczną winę kierującej mercem.
Pozdrawienia dla tych którzy doszukują sie na siłę winy motocyklisty
Tylko prawko wam zabrać…

Do Piotr
20 dni temu

“Stego” co piszesz wnioskuję że nie masz prawka. Albo po prostu się nie przyznawaj…

Głupia pinda
20 dni temu

Baba za kierownicą , żebro Adama , kto jej dał prawko?! Pewnie zdała ” za piękne oczy ” jak większość tępych dzid w tym kraju. Kobieta stworzenie Boże , jej miejsce jest w Oborze.

Piotr
20 dni temu

Stego co widzę motorem jeździe wewnętrznym pasem , i razem wyjeżdżają na prawy pas ( są już na skrzyżowaniu ) TO motocyklista powinien ustąpić przejazd z
prawej strony ( precina pas ruchu) myle się czy nie ?

Marcin
20 dni temu

“Motocyklista nie odniósł obrażeń, które wymagały wezwania karetki pogotowia.” – wymagałyby

Do Niezgodny
20 dni temu

Sygnalizacja na 5 metrowym słupie? Wątpię. Ostrów dawno miał w planach nowe ledowe latarnie i sukcesywnie je wymieniają.

45
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x