OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Parking przy Staszica nabiera blasku

Parking przy ulicy Staszica przechodzi modernizację. Wyremontowane zostaną nie tylko miejsca parkingowe, ale także ulica dojazdowa do bloków, chodnik, wykonane będzie również odwodnienie.

– To odpowiedź na potrzebę, którą wskazywaliście właśnie Wy – mieszkańcy tej części miasta, ale również inni ostrowianie parkujący w tym miejscu podczas wizyty w centrum. Już wkrótce będzie można na nowo korzystać z placu z wymalowanymi miejscami parkingowymi. Parking w samym centrum miasta nabiera nowej jakości – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Parking przy ulicy Staszica to plac o wymiarach 25×40 m. Znajduje się tu także dojazd do bloków, garaże oraz wjazdy na posesję.Prace przeprowadza firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna. Wartość prac to 113 589,22 złotych.

 

– Zakres prac obejmuje sfrezowanie, ale także w części rozebranie istniejących nawierzchni. Wykonane będą ścieki poprawiające odwodnienie parkingu, które podłączone zostaną do istniejącej kanalizacji deszczowej. Ostatnim etapem będzie nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego oraz chodnik i podjazdy z kostki brukowej – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Przebudowywany parking posiadać będzie spadek pozwalający na prawidłowy spływ wody opadowej i roztopowej. Wszystkie zastosowane tu spadki nie przekroczą wartości określonych przepisami, tak, by osoby z niepełnosprawnościami mogły się w tym miejscu swobodnie poruszać. Dodatkowo, dwa miejsca parkingowe dedykowane będą właśnie im.

Równocześnie, przy ulicy Staszica trwa generalny remont siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Na 2021 rok zaplanowano także modernizację nawierzchni ulicy Staszica.

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof
3 miesięcy temu

Kiedy remont dróg w Ostrowie?

Ciepłownik
4 miesięcy temu

bc – gdzie ty na tym placyku chciałbyś zmieścić wielopiętrowy parking. A wjazd i wyjazd, dojazd do bloków? Owszem, taki parking przydał by się na pewno, ale nie w tym miejscu.

Tunn
4 miesięcy temu

W sumie z ok. 27 miejsc liczba wzrosła do 35 haha

U.
4 miesięcy temu

Wreszcie jedną mądra inwestycja, bo ta przeróbka kolo Fary i pod filarami to jakiś żart, o deptaku nie wspomnę. Beton, kamień i mikroskopijna ilość zieleni. A można było zrobić piękne klomby i trawniki i jakieś normalne ławki postawić żeby się wygodnie siedziało a nie jakieś futurystyczne siedziska. Ludziom ma być wygodnie!!! Latem jak się to wszystko nagrzeje to temperatura skoczy o kilka stopni w górę. To jakieś wariactwo, patrzeć nie można spokojnie na to. Jak można było zmarnować pieniądze na takie nieudane u nie przemyślane decyzje.

BmW master
4 miesięcy temu

Taaa ilente tężnie kosztowały ?? Jaka firma to budowała ?

Nienauczycielka
4 miesięcy temu

Dobrze jakby miasto zainwestowało w folię wirusobójczą to by od razu owinęli latarnie i znaki. Może nie za 400.000zł, ale za 300 tys. to by było warto.

do kolo
4 miesięcy temu

Odczep się od tężni, bo to akurat jeden z nielicznych ich pomysłów, na który warto było wydać publiczne pieniądze.

bc
4 miesięcy temu

Zamiast wybudować parking wielopiętrowy, to tylko wylali nowy asfalt.
Nie powiem, lepiej to teraz wygląda, ale miejsc parkingowych nie przybyło.

Last edited 4 miesięcy temu by bc
kolo
4 miesięcy temu

No i za taką inicjatywę brawo a nie tężnie acua parki pieski do OZC i inne dupersztyki . Najprościej wydaje się nie swoje pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mariusz
4 miesięcy temu

A ciekawe kto tam będzie parkował na miejscach dla niepełnosprawnych??? Jak zawsze “sprawni niepełnosprawni”

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x