OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Szok. Nowe obostrzenia przed Wielkanocą

34 tysiące osób zakażonych podano w czwartkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia w związku z pandemią COVID-19. Obecnie 70% łóżek w szpitalach jest zajętych. Dlatego podjęto decyzję o wdrożeniu nowych obostrzeń.

Będą one obowiązywać przez 2 tygodnie od najbliższej soboty.

Handel – sklepy wielkopowierzchniowe meblowe i budowlane będą zamknięte. – powierzchnia powyżej 2 tysięcy

W placówkach typu poczta będą bardziej rygorystyczne normy – w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych będzie 1 osoba na 20 m2 zamiast 15.

Miejsca kultu religijnego – 1 osoba na 20 m2

Salony fryzjerskie – do 9 kwietnia będą zamknięte.

Przedszkola i żłobki zamknięte do 9 kwietnia poza dziećmi osób ze służb medycznych lub mundurowych.

Sport działalność obiektów sportowych ograniczona do 9 kwietnia tylko dla sportów zawodowych.

Rekomendujemy przejście na pracę zdalną.

67 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
GpW
23 dni temu

Proszę pamiętać również o celach ustaleń dla naszego kraju,gdzie w punkcie 5A czytamy:”zmniejszenie natężenia urodzeń wśród nastolatek o 75% do 2015 r”

Garet
24 dni temu

Ilość zakażonych powinna być podawana w stosunku procentowym do przeprowadzonych testów a nie w liczbach bezwzględnych. Ile będzie zakażonych przy przeprowadzeniu np. 200 000 testów oto jest pytanie dla doktora ekonomii ministra zdrowia?????? ? W zeszłym roku na niespełna 70 000 testów było zakażonych ponad 25 000 osób

do roman
24 dni temu

do Roman – biedaku masz ten plac budowlany 200m 2 czy nie ? – jak masz to twój problem . Na wojnie nie szkoda róż jak płonie las . Dzisiaj mamy dzienny stan śmiertelności gorszy niz na wojnie w byłej Jugoslawi . Wiedz siedz na d… i nie baw sie w poliglotę. Masz jeszcze chleb i lekarstwa w aptece a ty martwisz się o te glupie 200m2 placu. Ciesz sie tym ,że jeszcze po ulicach nie patroluje BWP i że żyjesz , a jak do tego dojdzie, żywność reglamentowana , bankomaty blokada ? to co zrobisz mądralo . Myslisz,że cały świat ma sie krecisć wokól twego problemu z 200m2 placu . Mozez wszystko stracic w 24h – i do piachu.

Cytat do Roman
24 dni temu

“Ludzie głupieją hurtowo a mądrzeją detalicznie”. Wisława Szymborska.

historyk
24 dni temu

A w kościołach (28.03.2021 ) w d…e mają obostrzenia: wierni, proboszczowie, księża …też. Życzę im “odwiedzin” na oddziałach COVID…. oczywiście jako potencjalni chorzy.

A co na to SANEPID – mandaty będą ? Łatwo na You Tubie odtworzyć dzisiejsze transmisje i policzyć np. ilu wiernych przystąpiło do Komunii, co z limitem 20 m kw na jednego, gdy przystępuje ponad 90 wiernych ….

A maseczki: pod nosem, na brodzie, albo wcale !!!

A stwierdzenie, że w zeszłym roku nie było święcenia pokarmów – bo był zakaz !
W tym roku będzie – bo nie ma zakazu ! To tak jakby rok temu była epidemia, ...a w tym roku nie ma.

Do Roman
24 dni temu

Tobie już nic się nie da przetłumaczyć. Widać że zamiast w kołysce bawili cię w betoniarce. Przez takich jak Ty będziemy kolejne lata za murzynami. A biedni to są ludzie twojego pokroju którzy tylko wylewają pianę w wielu komentarzach nie podając ani jednego argumentu. Ustaw się lepiej w kolejce do testu, może troszkę móżdżek dotlenisz.

roman
24 dni temu

anonimie ,biedny człowieczku, czytaj ze zrozumieniem, a dopiero później coś napisz 🙁

Jak uważasz że szkoły nie uczą samodzielnego myślenia, to widocznie ( łagodnie to napiszę ) niewielki miałeś z nimi kontakt ! ( najwyżej podstawówka i to 6 klas)

Ale jesteś śmieszny : “samodzielnego myślenia się nie uczy” – to już wiem PiS – Nowogrodzka – przekazy dnia

A swoje (?) przemyślenia wyślij do Torunia, może tam na coś się przydadzą 🙂

resy88
24 dni temu

nie ma się co podniecać wszytko zgodnie z planem
na jesień – październik 20 start 4 fali i kolejne szczepienia 3 daweczka

Prawnik do Roman
24 dni temu

Drogi Panie Romanie, to co pisze GPW a co w nieelegancki sposób Pan neguje jest niestety udokumentowanym faktem. Proszę sobie wyszukać w Google wiadomości o konferencji ONZ w Kairze w 1994 roku ORAZ milenijnej konferencji ONZ w 2000 roku w której uczestniczył ówczesny prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Dokładnie chodzi o cel 1 i cel 7. Wszystko można dokładnie wyczytać na archiwalnej stronie Ministerstwa Zdrowia http://www.gov pl. zdrowie. Niestety to są fakty, a z faktami się nie dyskutuje. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

Do Roman
24 dni temu

Nie wiem o co tacy ludzie jak ty albo np. od miesięcy pincetplus, Ostrowianka, Uve i wielu innych bije pianę na forum nie będąc w temacie i nie mając racji. Wystarczy zajrzeć na gov. pl i sobie doczytać, ale trzeba do tego samodzielnie myśleć. Rząd jest tak “mądry” że sam zostawia furtki. Od soboty markety budowlane zamknięte – jak mają plac 2.000 metrów to mogą na raz obsługiwać 100 osób. Wystarczy jedno okienko na dworze – pracownik ze sklepu doniesie, troszkę tylko potrwa. Nakaz noszenia maseczek – wystarczy przewlekła choroba neurologiczna lub układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze) i można chodzić bez. Tacy bezmózgowcy obrażający innych mogą sobie tylko powyć do księżyca bo i tak nic nie wskórają. Jak ktoś myśli to jest “po prawie” i szkoda waszej fatygi bo tylko się ośmieszacie. Pomomo tego pozdrawiam i więcej rozumu życzę.

67
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x