OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W czwartek ogłoszą dodatkowe obostrzenia na 2 tygodnie!

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w czwartek zostaną ogłoszone kolejne obostrzenia w związku z ogłoszoną pandemią. – Niemcy, Czesi, inne kraje wprowadzają nowe obostrzenia i my także najpóźniej w czwartek przedstawimy na kolejne dwa tygodnie pewne nowe obostrzenia – zapowiedział.

Tłumaczył, że dodatkowe restrykcję będą wprowadzone, by “przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa zwycięża z wirusem”.

Morawiecki tłumaczył, że “decyzje o obostrzeniach są podejmowane w oparciu o kilka parametrów”. Wyliczył, że chodzi o tendencję wzrostu nowych zachorowań, liczbę osób hospitalizowanych, liczbę zgonów i sytuację w krajach sąsiednich.

Dodał, że dodatkowe obostrzenia są wprowadzane po to, by “móc zapewniać ludziom możliwość leczenia, by nie doszło do tego, do czego doszło w bogatych krajach wiosną zeszłego roku, do tej selekcji pacjentów, pozostawiania pacjentów w domach”.

– Chcemy ubiegać ewentualne jeszcze gorsze trendy niż te, które są dzisiaj. Obyśmy się pomylili, oby za dwa, trzy tygodnie ta krzywa się wypłaszczyła, a później opadła. Ale na wszelki wypadek musimy być gotowi do scenariuszy jeszcze trudniejszych –

28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nienauczycielka
28 dni temu

Urząd Miejski się zamknął przed tymi śmiercionośnymi petentami a przecież wydali 400.000zł na folię antywirusową. Ktoś to sprawdził czy to nie jakaś lipa z tą folią ?

Ten
28 dni temu

Dniem, który powinien być z pełnym lockdown-em to 10 kwietnia.
A zapomniałem, … koronawirus też będzie świętować i ma w tym dniu wolne. A od 11 kwietnia nagły wzrost zachorować – winni się znajdą, ale to nie będą oni (pisowcy).

NWO
28 dni temu

zainteresuje się ilu nauczycieli zachorowało na covid po szczepionce w osw jakaś masakra

Iwan
28 dni temu

A czy pozamykaja budowy

marianna
28 dni temu

dziwne że na dwa tygodnie a co 10.04 wirus odpuści ?

do córka
28 dni temu

A czy ktoś mówi, że go nie ma. Wirus jak i inne był, jest i będzie do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale to nie powód aby zrobić na świecie i w kraju burdel. U mnie też wszyscy przechorowali, co nie zmienia faktu że to co robi PIS jest chore. Będą ten cyrk ciągnąć ile 100 lat ?

do anty
28 dni temu

Prawda. Cyrk. Brak słów na tych idiotów. Będą ciągnąć to w nieskończoność. Teraz tylko się szczepić szczepić. Zwykły biznes i tyle. A ludziska to łykają jak pelikan żabę. Może ci zaszczepieni choć zamienią się w małpy i pójdą do lasu i będzie spokój.

do alicja
28 dni temu

A co za problem dziś dopieprzą 1000 tys. testów i wyjdzie 30 zakażonych.
Taki problem to nie problem.

do wojciech
28 dni temu

ja już ich nie słucham po roku tego burdelu trudno nie zauważyć że to cyrk
o 4 falę się nie martw wrzesień 2021 już Niedziela zapowiedział
banda chorych poYebów

Wojciech
28 dni temu

P… o 3 fali i nie nadchodziła. No i co zrobili? Dzieciaki klas 1-3 poszły do szkół i się udało! Hura! Co dalej? Skasowali dzieci ze szkół, kilka dni po około 25 tysięcy, Horban zapowiada zwiększanie obostrzeń jak przekroczą 30 tysięcy, a tu im spada na 16 tysięcy. I co na to Pinokio? Zwiększymy obostrzenia bo inni skaczą do studni, to Polska też musi? I co będzie dalej? Czarnek już zapowiada powrót dzieci klas 1-3 do szkół od 12 kwietnia! I co 4 fala, potem lockdown i tak do końca świata i jeden dzień dłużej?

28
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x