OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Potwierdził się nasz news. Szpitalne oddziały będą covidowymi

Potwierdził się nasz news dotyczący ryzyka przekształcenia oddziałów w ostrowskim szpitalu na rzecz oddziałów covidowych. Jak poinformowała rzecznik NFZ, to rezultat współpracy dyrektora szpitala Dariusza Bierły z Narodowym Funduszem Zdrowia. W ramach tego porozumienia przestaną funkcjonować kardiologia, neurologia, a także oddział chirurgiczny.

Pierwsza zostanie zlikwidowana kardiologia. Oddział covidowy rusza na niej już od jutra (wtorek). Pacjenci będą wożeni m.in. do Kalisza, w sytuacjach gdy ważna jest każda minuta. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w całej Polsce odnotowano 60 tysięcy ponad normowych zgonów. Uważa się, że to skutek ograniczeń w dostępie do służby zdrowia. W planach jest pozostawienie jednej salki dla świeżych zawałów na dotychczasowym oddziale.

W ostrowskim szpitalu liczba łóżek covidowych ma zostać zwiększona z 120 do 190. Przedstawiciele szpitala przekonują, że osoby ze świeżymi i rozległymi zawałami serca otrzymają opiekę. Przypominamy, że w Kaliszu nie zorganizowano ani jednego łóżka covidowego.

Do tej pory 120 łóżek covidowych znalazło się na oddziałach psychiatrycznym, laryngologicznym oraz internistycznym. Bez zmian mają nadal funkcjonować oddziały Wewnętrzny odc A, ginekologiczno-położniczy oraz oddziały dziecięce.

Dziś minister zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował, że z wywiadów przeprowadzanych przez pracowników Sanepidu wynika, że połowa nowych zakażeń pochodzi z miejsc pracy. Apelował by tam gdzie jest to możliwe, była organizowana praca zdalna.

67 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przedsiębiorca
25 dni temu

Proponuję Ministrowi Niedzielskiemu zdalna pracę z Gułagu na Syberii. Tam jest miejsca dla niego, Szumowskiego i całej tej przestępczej grupy.

mariano
25 dni temu

Do sceptyka a ty słyszałeś aby w areszcie śledczym , miał ktoś dostęp do telefonu czy spotkań z rodziną zwłaszcza przed rozprawą …to nie więzienie

Sceptyk
27 dni temu

Witam. Pewnie wiecie juz ze za murami aresztu w Olesnicy jak i ostrowie wlkp wykryto kilka przypadkow potwierdzonego koronawirusa i wiezniowie zostali calkowicie odcieci od rodzin gdyz uniemozliwiono im kontakt chocby telefoniczny z rodzinami.

Prawicowiec
27 dni temu

I jeszcze jedna dygresja. Jak długo media będą pod kontrolą lub finansowane przez przestępcze ekipy rządowe. Propagandą będzie szła jak Wisła długa i szeroka.

Prawicowiec
27 dni temu

Ludzie zamiast komentowac zastanowcie się dobrze raz na cztery lata. Na kogo głosujecie. Dopóki złodzieje – socjaliści będą u władzy nigdy w tym kraju nie będzie dobrze.

do Ostrowianka
28 dni temu

Ty jesteś głupsza niż ustawa przewiduje. Weź na wstrzymanie i nie wstawiaj głupawych komentarzy.

Baba Yaga
28 dni temu

Przysłowie mówi – Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Widocznie jeszcze za mało zarobili na tej całej plan-demii.

***** ***
28 dni temu

Do Ostrowianka . Czy Ty masz pojecie kto finansuje szpitale pier…. się w ten pusty łeb . To pieniążki z funduszu powiatowego a nie od zasranych Twoich pisiorów . Złodziej na złodzieju siedzi w tej parti a Ty pieprzysz że pisiorskie świnie dały . Dają owszem ale na złodzieja rydzyka . Gdyby nie Jurek Owsiak i pieniądze powiatowe to byś miała szpital . Idź się lecz to zobaczysz gdzie wylądujesz . Jak chcesz się leczyć to musisz zapłacić z własnej kasy a nie pierdo. Głupio . A żeby Ci było milej to nie gwiazdki tylko jebać pis .

Do Mieszkanka
28 dni temu

Mieszkanka..Proszę konkretnie opisać te dwa przypadki w Twoim otoczeniu.Dowody! Wraz z udokumentowanymi badaniami .

do Mieszkanki
29 dni temu

Wyłącz telewizor -propagandę telewizji i przestań wierzyć w te bzdury to wtedy zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi i może dopiero wtedy zaczniesz myśleć logicznie albo i nie, niestety…

67
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x