OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Sceniciem oszczędził autobus MZK na Rondzie Bankowym

Kierowca sędziwego renault scenic czuł się bardzo związany ze swoim samochodem i prawdopodobnie z tego powodu nie wjechał w autobus MZK. Kierowca osobówki wjechał na rondo od strony ulicy Wrocławskiej i wewnętrznym pasem objeżdżał je dookoła.

Na wysokości z ulicą Głogowską postanowił zmienić pas na zewnętrzny i zjechać z ronda. Wtedy od strony targowiska wjechał autobus MZK.

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daro
1 miesiąc temu

@kraol3414:
Z tak małą ilością Rond bez znaku ustąp pierwszeństwa to Cię troche oszukał. W samym Krakowie można była naliczyć takich przynajmniej kilka. Aktualnie się od tego odchodzi, bo większość osób widząc znak skrzyżowania o ruchu okrężnym z automatu przyjmowała, że będąc na rondzie ma pierwszeństwo

karol3414
1 miesiąc temu

@Cyryl: NIE!!! Będąc “w rondzie” (oznakowanym znakiem “ustąp pierwszeństwa” na każdym wjeździe) ustępujesz pierwszeństwa tym z prawej, tylko jeśli zmieniasz pas ruchu i ustępujesz TYLKO tym, którzy też są “w rondzie” ale poruszają się pasem po Twojej prawej stronie (czyli tym na który chcesz wjechać), ewentualnie w przypadku rond o trzech lub większej ilości pasów ruchu, musisz ustąpić tym którzy na ten pas chcą wjechać z prawego pasa (Ty jesteś na lewym i chcesz wjechać na środkowy, to ustępujesz tym co chcą na środkowy wjechać z prawego).
Oczywiście powyżej mówimy tylko o rondach oznakowanych “ustąp pierwszeństwa”, bo standardowo rondo jest skrzyżowaniem o ruchu okrężnym dróg równorzędnych, a więc pierwszeństwo ma pojazd wjeżdżający na rondo (wjeżdżający na skrzyżowanie z prawej strony), tylko jeszcze nie widziałem ronda bez oznakowania “ustąp pierwszeństwa” na wjeździe. przeszło 20 lat temu mój instruktor jazdy mówił mi że w Polsce były bodajże dwa takie ronda, a ile jest teraz to nie wiem.

Lukasz
1 miesiąc temu

Ma filmie widać że autobus miał ustąp pierwszeństwa poziome trójkąty na wjeździe na rondzie i kierowca autobusu chciał go puścić a ten się zatrzymał

Poznańskie slowiki
1 miesiąc temu

Właśnie zrobiłem kupke i zaraz idę do biedry po bepowera . Pozdrawiam chłopaków z Biskupic i niech dobry przekaz leci.

Cyryl
1 miesiąc temu

W jednym z komentarzy napisane, że jak się jest w rondzie to trzeba ustąpić tym z prawej strony. To jak to się ma jestem w rondzie i wjeżdża samochód z ul. Długiej Wrocławskiej czyli jest po prawej stronie to ja będąc w rondzie muszę mu ustąpić?

misiek
1 miesiąc temu

“Kierowca sędziwego renault scenic … oszczędził autobus”. Czyli kierowca nowego Scenica mógłby bez skrupułów nie przyhamować i walnąć?

obserwator44
1 miesiąc temu

Też bym się zatrzymał bo: po pierwsze kłopoty,po drugie możliwe urazy ,po trzecie od tego zdarzenia staje się piechurem do naprawy lub nabytku drugiego ,a po czwarte że sędziwe to nie znaczy że gorsze..

Nienauczycielka
1 miesiąc temu

No, dać mu medal Bohatera Związku Radzieckiego.
Zachował się jak każdy rozważny kierowca.

miastowy
1 miesiąc temu

Wydarzenie, że szok. Zapraszam do miasta na rondo. Co kilka minut taka mrożąca w krew w żyłach sytuacja

karol3414
1 miesiąc temu

@Kris: to nie jest bus, to jest autobus, różnica jest spora i szczerze mówiąc nie zauważyłem żeby kierowcy autobusów znacząco częściej wymuszali pierwszeństwo niż kierowcy osobówek, ciężarówek czy busów.

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x