OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Protest pod prokuraturą. W akcji 7 radiowozów

Mieszkańcy Osiedla Dębowego w Kaliszu, których inwestor wystawił do wiatru, protestują dziś przed Prokuraturą Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim. Oczekują od śledczych zdecydowanych działań w tej sprawie. – Jesteśmy tutaj, bo o ile o dokończenie mieszkań jesteśmy spokojni, to nie możemy być spokojni o przebieg sprawy karnej – mówią.

Osiedle Dębowe to 42 mieszkania u zbiegu ulic Raciborskiego i Dybowskiego w Kaliszu. Miało zostać wybudowane przez prywatnego dewelopera i oddane do użytku już dwa lata temu. Spółka jednak inwestycji nie dokończyła, a przyszli mieszkańcy, którzy wpłacili pieniądze za lokale (niektórzy z nich po kilkaset tysięcy złotych – oszczędności całego życia), znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Spłacają kredyty za domy, których nie mają, inni sprzedali już swoje mieszkania i tułają się po rodzinie.

Z pomocą przyszło im Miasto, które podjęło decyzję, że za dopłatą ze strony mieszkańców inwestycję dokończy Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Nadal jednak nie udało się odzyskać pieniędzy wpłaconych deweloperowi. Przeciwko mężczyźnie toczy się śledztwo i choć zarzuty są poważne (to m.in. oszustwo w odniesieniu do mienia znacznej wartości tj. co najmniej 9 mln zł), zdaniem poszkodowanych w sprawie nic się nie dzieje.

– Nasza cierpliwość jest na granicy wytrzymałości. Prokuratura działa bardzo opieszale – mówią poszkodowani. – Działanie prokuratury wysoce nas niepokoi i wyrażamy dziś swoje emocje. Są tu zdesperowani i zawiedzeni ludzie. Nam samym jest wyjątkowo ciężko walczyć. Apelujemy do wszystkich, by wsparli nas w dążeniu do sprawiedliwości. Boimy się, że sprawa cichnie i skończy się bez adekwatnych wyroków.

Dlatego klienci nieuczciwej spółki pojawili się 1 marca przed siedzibą Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Na transparentach widniały hasła: „Prokuratura pracuje?! On nadal baluje!!!”, „Prokuratura też zagraj na ostro” czy „Prokuratura jesteście z nami czy za przestępcami?”. Część protestujących odpaliła race. Interweniowała ostrowska policja, która ukarała dwie osoby za używanie materiałów pirotechnicznych.

Mieszkańcy zwracają się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dowody w tej sprawie lub wiedzą, gdzie podziały się ich pieniądze, aby kontaktowali się z nimi przez profil na Fb „Oszukane Osiedle Dębowe” lub korespondencyjnie, także anonimowo. „Niektórym nadal ciężko jest uwierzyć, że zostaliśmy przez dewelopera oszukani i że należy wobec tych ludzi wyciągnąć poważne konsekwencje” – piszą poszkodowani.

Policjanci wystawili dwa mandaty karne za używanie artykułów pirotechnicznych w miejscu publicznych po 50 zł każdy.

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maniek
1 miesiąc temu

Radeon

Maria
1 miesiąc temu

Ale o co chodzi z tym protestem

Józek
1 miesiąc temu

A Pawełek z największym dodatkiem lubi brunetki a sam chodzi niedogolony

O S W
1 miesiąc temu

A kasta się szczelnie pozamykała i sobie kawkę pili z uśmieszkami na twarzy spoglądając na protestujących haha

war
1 miesiąc temu

były policjant, widać po twoim wpisie że ty byłeś policjantem który zna drogę na komende. kolega z patrolu to ten który umiał pisać i czytać?!!?

Xxx
1 miesiąc temu

Współczuję tym ludziom a ci co kradną grubą kasę biednym ludziom mają to gdzieś zwykly obywatel jest bezradny prawo dla bogaczy

olo
1 miesiąc temu

czas na rade miasta ,za nich sie wziac za wybrancow narodu

Były policjant
1 miesiąc temu

Ile trzeba a y prokurator który zarabia około 16 tys zlotych miesięcznie a funkcyjny 20 tys zlotych z trzynastka prowadzić ta sprawę czy tam nie nadzoru prokuratura niestety kolejny raz zawiodla

Smutna prawda
1 miesiąc temu

Świat dzieli się na poronionych i tych co robią. Wizja była piękna jak mirage. Sądzę że tylko Polsat albo uwaga ruszy temat, leży to w kwestii prokuratury rejonowej z Kalisza, chyba że się co nieco porobili z sreweloperem. W Polsce obywatel nie ma szans z systemem

Były policjant
1 miesiąc temu

W Ostrowie jest tylko jedna skuteczna Pani prokurator co nie wytrzymywala z W…a ona jest odważna kieruje wnioski jest decyzyjna Pani AgatA brawo takich prokuratorów trzeba

18
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x