Ekspedientka z marketu z koronawirusem. Dlaczego nie zamknięto sklepu?

Udostępnij
Tweet

Jedna z ekspedientek zatrudnionych w markecie tuż koło Ostrowa Wielkopolskiego dostała pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Oprócz tego miała typowe objawy takie jak: gorączka, utrata węchu i smaku oraz ogólne osłabienie.

Kasjerka po otrzymaniu w piątek wyniku testu, poinformowała swojego kierownika. Zdaniem koleżanek z pracy, ich pracodawca nic nie zrobił w tym temacie.

Jak ustaliliśmy faktycznie taka sytuacja miała miejsce. Z zasady Sanepid przeprowadza wywiad epidemiologiczny, w którym pyta czy zakażony nosił maseczkę i stosował płyn dezynfekujący. Jeśli osoba zapewni, że tak właśnie czynił, wówczas Sanepid dopytuje czy w ostatnich dniach miał bliższy kontakt z kimś ze współpracowników. W przypadku zaprzeczenia, nie ma nakładanej kwarantanny na pozostały personel, a sklep nie jest zamykany.

Nasz informator ubolewa z takiej sytuacji, bo jego zdaniem pracownicy dotykają tych samych rzeczy w pomieszczeniu socjalnym jak czajnik czy długopis. Nie jest tajemnicą, że każda kasjerka dotyka produkty i pieniądze.

Podsumowując nie jest prawdą, jak można było czytać na Facebooku, że pracownicy marketów nie chorują. Są zakażani, ale nikt tego wszem i wobec nie ogłasza.

Nazwy sklepu i miejscowości (wsi) nie podajemy z uwagi na zbyt małą społeczność.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Złapali oszustów od Blika. Przechytrzył ich
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nienauczycielka
3 lat temu

Prywatnej działalności się nie zamyka bo jest ważna społecznie i gospodarczo. Ale np. urzędy w tej sytuacji by zamknięto i nikt by nie zauważył ich braku.

....
3 lat temu

Nie dac się zwariować. To jeszcze będzie długo. To jest Ala grypa. Ludzie sami się nakrecaja. Klapki na oczy i tylko wirus. Czy już nic innego nie ma ważniejszego. Innych chorób. A gdzie przychodnie otwarte. Zaszczepieni i nadal zamknieci

Edyta z Czekanowa
3 lat temu

Teresa z biedronki spod galerii mnie wpienia. Co za upierdliwe i marudne babsko , ciągle jej w dupie źle. A to że pieniądze za grube A to że za drobne itp.
złośliwośći. Chyba się przejdę do kierownika i doniosę na nią.

PAtY88
3 lat temu

Znowu DINO. Tam jest najwięcej zakoronowanych sprzedawców i towaru .

andrzej
3 lat temu

NIEJAKI ADOLF BYŁBY DUMNY Z NIEDZIELSKIEGO I DWORCZYKA JAKO SPECJALISTÓW D/S EUTANAZJI POLAKÓW Z POWODU ICH.CHAOSU I NIEKOMPETENCJI DECYZYJNYCH.

Bobas
3 lat temu

Ja mam też takie same objawy jak ostro pochleje różne alkohole 😎🍷🍻🍹🚬

do daria
3 lat temu

tak najlepiej wszystko zamknąć i czekać aż wirus zdechnie
pogadamy za rok dwa czy nadal będziesz takie farmazony gadac

Kiszka
3 lat temu

Najlepszym rozwiązaniem jest aby Polacy nie chodzili się testować. Wtedy nie będzie potwierdzonych przypadków COVID-19 a rząd nie będzie wprowadzał kolejnych restrykcji. Najlepiej zapomnieć o tej chorobie. O tak sobie poradzimy z pandemią! Zero testów – zero zachorowań. Wszystkim wyjdzie to na dobre za dużo osób straciło prace i dorobek życia, żeby dawać się zamykać w kwarantannie lub zamykać swoje biznesy.

ksia
3 lat temu

A co miał niby zrobić pracodawca – L4 a reszta za***rdalać. Na co liczycie. Czy kiedyś wszytko stawało i zamykano jak ktoś był chory.
Mniej TV więcej świeżego powietrza.

edy
3 lat temu

Normalnie strach się bać ! Nic tylko wykopać sobie grób i czekać ! Rozumiem ,że na planecie Ziemia już znikły wszystkie pozostałe aspekty życia , choroby , marzenia , cele itd itp ? COVID , COVID COVID = od samego rana do kolejnego rana , 25 godzin na dobę 8 dni w tygodniu !

47
0
Napisz co o tym sądziszx