OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Te samochody kradziono w Ostrowie najczęściej

Średnio co 21 dni w powiecie ostrowskim kradziono samochód w 2020 roku. Konkretnie 17 zgłoszeń kradzieży w 2020 roku odnotowała nasza komenda policji. Rok wcześniej statystyka wskazała tą samą wartość.

Z informacji udzielonych przez ostrowską komendę, najczęściej kradziono samochody marki BMW i Mercedes. Zdaniem funkcjonariuszy, auta najczęściej kradnie się by rozmontować je na części. Ponieważ w minionym roku rozpoczął się kryzys, a wiele z tych aut było wziętych “na firmę”, policjanci zaczęli podejrzewać, że niektóre auta skradziono fikcyjnie. Powodem mogły być kłopoty finansowe użytkownika auta. Dlatego policjanci sprawdzali czy dochodziło do prób wyłudzeń odszkodowania.

W sześciu przypadkach udało się odzyskać samochody. Najpopularniejszą metodą kradzieży jest “na walizkę”. Złodzieje w ten sposób przedłużają zasięg działania bezprzewodowego kluczyka. Dzięki temu rozwiązaniu można w niecałą minutę odpalić cudze auto. Najlepszym zabezpieczeniem jest zakup specjalnego etui lub stworzenie go z folii aluminiowej. Na noc tam powinniśmy wkładać kartę/klub od auta.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Emerytka
4 miesięcy temu

Zlodzieje kradną w nocy wchodza na balkony ludzi mieszkajacych na parterach i kradną wszystko co sie da , ze sznurków pranie , gary stojące , kwiaty w doniczkach , Jak juz wejdą w nocy na balkon kradną wszystko .Byłam okradana 3 krotnie .

Czytelnik
5 miesięcy temu

Brak słów

Blokers
5 miesięcy temu

Pranie z sznurka kradną pod blokami, co się da: skarpetki, odzież,buty itp.

Marzenka
5 miesięcy temu

Mi kiedyś ukradli hulajnogę

AudiRS6
5 miesięcy temu

W tym kraju każdy kradnie, ja również oczywiście…………………………

Helmut
5 miesięcy temu

Do erokyt -Projekcja, czyli kiedy swoje zachowania, uczucia ,poglądy przypisujesz innym osobom .Znaczy to że erokyt jest pospolitym złodziejem i oszustem a przypisuje to innym osobom

erokyt
5 miesięcy temu

nie kradną aż tak jak Polski rząd 🙂

Scooby
5 miesięcy temu

W dzisiejszych czasach to wszystko kradną , byle kasa się w portfelu zgadzała.

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x