Bunt w Sanepidzie. Nie chcą nakładać kar, które są anulowane

Udostępnij
Tweet

Dziennikarze dotarli do pisma sporządzonego przez szefową sanepidowskiej Solidarności i wysłanego do Głównego Inspektora Sanitarnego. Wynika z niego, że szeregowi pracownicy Sanepidu nie chcą przeprowadzać kontroli restauracji/dyskotek, ponieważ nakładane kary są później anulowane przez sądy. Ponadto pracownicy sanepidów obawiają się, że ich wizerunki i dane trafiają do internetu i mogą być piętnowani. 

„(…)Skoro, jak Pan twierdzi „Sanepid nie ściga nikogo, tylko sprawdza, czy przestrzegane są warunki sanitarno-epidemiologiczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa, czyli po to, abyśmy czuli się bezpiecznie i aby pandemia się nie rozprzestrzeniała” to po co nakładamy mandaty, które i tak są anulowane?

Nie wyrażamy zgody i nic pozwolimy by przedsiębiorcy mogli tworzyć listy pracowników Sanepidu łamiących prawo, by każdy pracownik, który złamie prawo realizując czynności na podstawie „nielegalnego rozporządzenia premiera” miał zostać napiętnowany a listy miały posłużyć przedsiębiorcom i prawnikom w przygotowaniu pozwów, które pozwolą pociągnąć te osoby do odpowiedzialności a także napiętnować w ich środowiskach.

Uważamy, że aby realizować nasze zadania polegające na zachowaniu bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego w kraju należy wreszcie uporządkować wszystkie akty prawne, tak by nasze działania byty skuteczne, nasza praca bezpieczna, a wydawanie poleceń pracownikom miało sens. Specyfika pracy w Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest bardzo złożona.(…)”

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pieszy znalazł się pod samochodem. Nie przeżył (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lolek
3 lat temu

Oczywiście….brakuje im czegoś w stylu „Ustaw norymberskich”, aby mogli z dumą i na legalu, ze wsparciem służb siłowych i finansowych dalej niszczyć Polskę. Jeśli polincja nie da rady ze społeczeństwem jest na to jeszcze Ustawa 1066. System się domyka!

Prawicowiec
3 lat temu

Czyżby ten artykuł miał na celu wybielenia postkomunistycznego Urzędu tz Sanepidu.?. Nic z tego, każdy pracownik biorący udział wykonywaniu rozkazu przestępców z Nowogrodzkiej jest tak samo przestępcą.

Theo Morell
3 lat temu

Nareszcie ktoś zmadrzał. Rozporządzenia są nielegalne i nie obowiązują. Dlaczego rząd się boi stanu wyjątkowego????

Ciepłownik
3 lat temu

Alex – jesteś głupszy od worka po cemencie. Spisuj dane premiera i ministrów, którzy wydali rozporządzenia i okólniki.

Do rachunku sumienia
3 lat temu

Racja! Hitlerowcy mordowali innych, tymczasem polskie władze czy to pisowskie czy ostrowskie gnębią swoich. Drobna, acz istotna różnica.

Anka
3 lat temu

Do Czytelnik. Wyprzedziłeś mnie swoim wpisem. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jak sanepid karał były wrzaski że niesłusznie, jak karć nie chce też są wrzaski że niesłusznie. Twoja argumentacja jest doskonała i nic dodać do niej nie trzeba.

Czytelnik
3 lat temu

Do sanep-sami
Wnioskuję z tego co napisałeś że inteligencją nie grzeszysz a kulturą osobistą tym bardziej. Myśleniem zatrzymałeś się na starych czasach , gdyż wtedy się zbierało materiał dowodowy
by władzy pasował a teraz robi się wszystko według prawa więc przypominam że te czasy już minęły. Jeśli nie wiesz jak teraz to wygląda nie wylewaj swoich frustracji, żali i nie obrażaj nikogo. Jak kobiety chodzą według swoich obowiązków i sprawdzają to płaczecie że robią to niezgodnie z prawem, jak nie chcą chodzić to znowu źle bo im się robić nie chcę. Zawsze takim marudom coś nie pasuje. Może sam byś się pouczył i poszedł im pomóc bo lekko teraz nie mają a może przy okazji też byś się na kawę załapał.

rachunek sumienia
3 lat temu

Hi tler też miał ustawy. A jednak wielu jego sługusów po zakończeniu II światowej odpowiedziało za swoje zbrodnie. I były one o tyle mniej wredne że przynajmniej NIE wymierzane we własnych rodaków. Więc lepiej nie wymagajcie ustaw niszczących Polaków, bo kiedyś i tak (przed sądem ludzkim lub boskim) za swoje czyny odpowiecie! Żadne ustawa nie zwalnia przed człowieczeństwem! III światowa trwa – najgorsza, bo okupant jest ukryty a za pomocą mediów, koncernów i nieRządów robi kotlety mielone z ludzkich mózgów. Lecz kiedyś przyjdzie jej kres.I sąd.

28
0
Napisz co o tym sądziszx