600 osób domaga się uwolnienia „króla kebabu”

Po tym jak aresztowano „króla kebabu”, prowadzony przez niego biznes został mocno zagrożony. Około 600 pracowników podkrotoszyńskiej firmy, działającej w Zdunach i Kobiernie, napisało apel do premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o wypuszczenie z aresztu właściciela Ömera A. i odblokowanie kont jego firm.

Przypomnijmy, że w styczniu agencji ABW i pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymały sześć osób podejrzanych o podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie dokonującej przestępstw skarbowych. Jedną z osób był wspomniany Ömer A., obywatel Niemiec tureckiego pochodzenia, nazywany „europejskim królem kebabu”.

W styczniu tego roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymały sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie dokonującej przestępstw skarbowych. Wśród nich był Ömer A., obywatel Niemiec tureckiego pochodzenia, nazywany „europejskim królem kebabu”.

Służby państwowe podały, że grupa miała zaniżać wartość eksportowanego towaru, przez co naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości 3 mln zł.

Decyzją sądu właściciela firmy aresztowano na trzy miesiące, zablokowano też konta jego spółek. To grozi upadłością firmy i zwolnieniem 600 osób.

CZYTAJ  Znany sędzia przyjeżdża do Ostrowa

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Policjantka
1 rok temu

Oszustów się zamyka na przyszłość barany

Alicja
1 rok temu

Czyli strzelanie z armaty do komara?

Trzezwomyslacy
1 rok temu

Skarb Państwa stracił 3mln a teraz straci 10mln z podatków,ZUSów, i VATu i wypłacanych zasiłków dla bezrobotnych w Ciągu 3m-c

Robert osw
1 rok temu

Żal mi ludzi którzy to komentują są tępi od urodzenia albo nabyli to wraz z tzw pandemią

NWO
1 rok temu

A co tam jakaś firma kebabowa? Niech pada. Niszczymy hotelarstwo i gastronomię, fitnesy, sport i kulturę, więc co się stanie jak 600 osób pójdzie na bezrobocie?

Jechowiec
1 rok temu

Turas naciągał z podatkami, wiec mogą go puścić ale do celi.

Pisowiec
1 rok temu

A jest w PiS? Wspiera Tadka Doicia z Torunia? Nie? To niech siedzi!

emilniewierny
1 rok temu

Nie znam gościa.

McJ
1 rok temu

Patologia do kwadratu.
Czyli od teraz można kraść miliony i być bezkarnym. Wystarczy tylko znaleźć 600 osób, które podpiszą apel i można spokojnie sobie kraść dalej.

chce prawdy
1 rok temu

czy ci ludzie maja kebab zamiast mózgu???gosc przewalam miliony a normali zapierdzielaja na podatki….krotoszyn,zduny to stan umysłu !!!! ciekawe dlaczego pracownicy hurtowni AT nie pisali listu do Pinokia???

17
0
Napisz co o tym sądziszx