BMW grzecznie wjechało w Opla na Rondzie Bankowym

Po około miesięcznej przerwie doszło do kolejnej kolizji na Rondzie Bankowym. W sobotę kierowca Opla zasygnalizował kierunkowskazem zamiar zjazdu z ronda i w jego przypadku zmianę pasa. Jadący prawidłowo kierowca BMW zaczął hamować w ostatniej chwili, nie odbijając w prawo, co prawdopodobnie mogło pozwolić uniknąć kolizji.

POLECANE NEWSY

35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Damian
1 rok temu

To rondo jest źle oznakowane. Od strony z ktorej jechały te 2 autka z wewnętrznego pasa można jechać w lewo. Chyba logiczne jest ze nastepny zjazd to „zawracanie” wiec teoretycznie opel skręcił w lewo a BMW przegapilo zjazd na wprost.

Zyczliwy
1 rok temu

Rado ok kierowcy na ponowny kurs

Zenon
1 rok temu

Ten kto twierdzi że to rondo jest nielogiczne powinien oddać prawojazdy i przesiąść się na MZK! zmieniasz pas musisz ustąpić pierwszeństwa, cała reszta jest namalowana! trzeba patrzeć gdzie się jedzie, a nie na pamięć

xc
1 rok temu

tam nie powinno być przerywanej linii z wewnętrznego pasa i problem by się rozwiazal

Zenon
1 rok temu

A mnie zawsze irytują goście jadący 3/4 ronda (dookoła) prawym skrajnym pasem. Skutecznie utrudniają innym kierowcom zjazd z ronda. Bo są na prawie to maja innych w nosie?
Tacy „szeryfowie” jak przed zwężeniami. Nie przepuszczą tych z lewego pasa i już!

Maciek
1 rok temu

To rondo jest proste jak drut

1. Zmieniając pas należy się upewnić czy możemy tego dokonać.
2. Z lewego pasa nie zjeżdżamy z ronda.

To co widać z kamer jest trudniejsze do oceny z perspektywy kierowcy.

Gość
1 rok temu

Może i proste rondo ale jednak nietypowe, jadąc w lewo ciezko czasem odwrocic się tak daleko do tyłu, pas sie nagle konczy trzeba zmienic szybko i dlatego kierowcy popełniają błąd.Wg.mnie rondo juz dawno do przebudowy

abc
1 rok temu

To rondo od lat jest najgorsze i to w 2 miejscach. Jest nielogiczne, skomplikowane i niepotrzebnie na siłę utrudnione. Gdyby mieli trochę oleju w głowie to by je skorygowali. A tak to tam jest ciasno, szybko i bezsensownie. Proszę to naprawić w końcu. Przecież to jest wstyd.

ktos
1 rok temu

„Nie odbil w prawo” – co to w ogole za tekst… A skad ten w BMW mial wiedziec co jest po jego prawej? Jak masz sekunde na rekacje, bo dekiel sie w ciebie laduje, to nie jestes w stanie dokladnie sprawdzic czy to jest bezpieczne rozwiazanie.

LVS
1 rok temu

Do filozofów przepisów RD- który pojazd zmieniał pas ruchu?

35
0
Napisz co o tym sądziszx