Odszedł ze służby zasłużony policjant z psem

Udostępnij
Tweet

Żegnamy dzisiaj dwóch doświadczonych funkcjonariuszy, którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę. Po wielu latach służby asp. sztab. Krzysztof Bartczak i jego pies służbowy Gabenin przechodzą na zasłużony odpoczynek. Gabenin pierwsze kroki w Policji stawiał 9 lat temu. Natomiast asp. sztab. Krzysztof Bartczak to policjant z 38-letnim stażem służby.

Przewodnik psa służbowego asp. sztab. Krzysztof Bartczak wraz z Gabeninem- policyjnym owczarkiem, którego specjalizacją była służba o charakterze patrolowo – tropiącym pełnili służbę w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ta dwójka funkcjonariuszy wielokrotnie uczestniczyła w działaniach poszukiwawczych m. in. osób zaginionych czy zabezpieczeniach imprez sportowych.

Za jeden z wielu zawodowych sukcesów czworonożnego stróża prawa można wskazać znalezienie w polu kukurydzy zaginionej starszej kobiety. Innym razem pies doprowadził do miejsca zamieszkania sprawcy kradzieży z włamaniem.

Gabenin był czwartym psem służbowym przewodnika asp. sztab. Bartczaka. Wcześniej był Norbus, Nort i Aronik.

Bycie przewodnikiem psa służbowego to przede wszystkim powołanie i miłość do zwierząt. Taką właśnie osobą jest asp. sztab. Krzysztof Bartczak, który przez 25 lat był przewodnikiem policyjnych psów służbowych. Gabenin jest kolejnym psem, który stał się członkiem jego rodziny. Jak sam mówi policjant, pies będzie miał zapewnione doskonałe warunki i miłość do końca swojego życia.
Dziękujemy za służbę w Policji!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
babcia
3 lat temu

szkoda ,ze odchodza starzy policjanci ,mlodzi powinni uczyc sie zawodu od p.krzysztofa ,takich policjantow ktorzy pelnili sluzbe z zamilowaniem i sluzyli spoleczenstwu juz nie ma.

Zycze zdrowia na zasluzonej emeryturze

KRZYSZTOF BARTCZAK
3 lat temu

Wszystkim,którzy skierowali do mnie bardzo miłe słowa serdecznie dziękuje i również życzę dużo zdrowia,satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym, oraz pogody ducha.Pozostałym oprócz zdrowia i uśmiechu życzę dystansu do siebie i wyrozumiałości w stosunku do innych. Z wyrazami szacunku Krzysztof Bartczak z Gabeninem

Ania
3 lat temu

Karol, 38 lat służby, nie ukończony 38 rok życia. Czytać ze zrozumieniem.

Do smutnego karolka
3 lat temu

Jak ci żal dupe ściska to zmień robotę, a nie płacz smutny bolku

Iwo
3 lat temu

A policjant to nie pies?

bartek
3 lat temu

Duzo,duzo dobrego zdrowia i milych spacerow dla obydwu Panow.

36
0
Napisz co o tym sądziszx