OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Roztrzaskał siekierą kościelną skarbonkę. Ile było pieniędzy?

Policjanci z Posterunku w Kobylinie zatrzymali złodzieja kościelnej skarbonki. Mężczyzna teraz odpowie za kradzież z włamaniem za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedziele 31 stycznia 2021 r. policjanci z posterunku w Kobylinie zostali poinformowani o kradzieży kościelnej skarbonki, która znajdowała się przy wyjściu z kościoła. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od księdza i natychmiast zajęli się tą sprawą. Ustalili i przesłuchali świadków również osoby które mogły uczestniczyć we mszy świętej. Funkcjonariusze spośród osób uczestniczących we mszy świętej wytypowali potencjalną osobę podejrzaną. Natychmiast pojechali więc do domu 51-letniego mieszkańca Kobylina, którego podejrzewali o to, że po zakończeniu mszy świętej ukradł skarbonkę z kościoła. Był to trafny trop – nie pomylili się. W dodatku zastali mężczyznę „na gorącym uczynku” podczas niszczenia dowodu kradzieży. Mężczyzna rąbał siekierą skarbonkę skradzioną z kościoła na swojej posesji w pomieszczeniu – kotłowni, na małe kawałki. Prawdopodobnie w celu pozbycia się dowodu kradzieży.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży drewnianej skarbonki z kobylińskiego kościoła. Podczas rozmowy z tym mężczyzną okazało się, że brał udział we mszy świętej, a po mszy ukradł skarbonkę.

51-latek odpowie za kradzież z włamaniem, gdyż ukradł zamkniętą, zabezpieczoną skarbonkę, do której następnie się włamał, by wyjąć z niej pieniądze. Mieszkaniec Kobylina był w stanie nietrzeźwości w momencie zatrzymania dlatego został zatrzymany i umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W kościelnej skarbonce było około 40-50 złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznał. Mieszkańcem Kobylina zajmie się sąd, który może orzec karę nawet pozbawienia wolności do lat 10.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
win
5 miesięcy temu

A nie lepiej było “pójść na księdza”? Kasę i chucie by legalnie zaspokoił, a problemów by nie miał…

uprzejmie donoszę
5 miesięcy temu

Debil, no normlanie debil – patrz synu, tak właśnie wygląda debil.

Osw
5 miesięcy temu

A pedofila w sutannach za molrstowanie grozi przeniesienie na inna parafie i to jest sprawiedliwość hahahahaha

Nie cierpię czosnku w keczupie
5 miesięcy temu

Po niektórych lewackich wpisach widać że w Polsce debilizm jest groźniejszy od koronawirusa.

Kajko
5 miesięcy temu

Nie musicie szmaciarze dawać do skarbonki. A jak nie dajecie to won, zamknąć pyski. Jakby wam ktoś ukradł waszą skarbonkę chyba macie takie świnki? (pasujecie do tych skarbonek) to byście dopiero darli gęby! To trzeba być gnojkiem by kraść z kościoła. Ale takie chamy jak wy tego nie rozumieją. Nie dobrze mi się robi!

A co? No, napić winka się chciał...
5 miesięcy temu

Głupi klecha kabel konfitura, będzie smażył się za to w piekle. Dość klechy kradną cały rok i żebrzą w kolendę. Mógł już odpuścić tą głupią skarbonkę,ale w sumie,tam inne konfitury też nadały. Żal im dupę ściskał heh. Polacy to zazdrosny,zawistny naród.

spostrzegawczy
5 miesięcy temu

Ale Święta to obchodził, bo widać choinkę w kotłowni.
I ta reklama zielonej siekiery ^^

ciekawy
5 miesięcy temu

A ile było w skarbonce ?

Ktoś
5 miesięcy temu

Grozi mu 10 lat? A gość, który ostatnio w Kaliszu spowodował śmiertelny wypadek po pijaku grozi mu 12 lat…. Kur…wa, coś tu jest nie tak chyba……

czary
5 miesięcy temu

Ten konwojent co ukradł miliony.. groziło mu 10 lat więzienia. Chłop zwinął skarbonkę z 50 zł i też mu grozi do 10 lat

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x