OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Mocna akcja mundurowych pod otwartą restauracją

Pod restauracją Black Dave Restaurant doszło do spięcia pomiędzy ostrowskimi policjantami, a członkami stowarzyszenia Pancerni Poznań oraz WON (Wolna Odrodzona Niepodległa). Co najmniej kilkadziesiąt osób z Wielkopolski przybyło do Ostrowa Wielkopolskiego by wesprzeć restauratora, który otworzył się pomimo zakazu wynikającego z rozporządzenia.

Policjanci przed lokalem zaczęli legitymować grupę osób. Powoływali się na art. 15 ustawy o policji, nie precyzując o jakie konkretne działania chodzi. Podczas legitymowania doszło do utarczek słownych. Po chwili jeden ze zgromadzonych mógł utrudniać interwencję. Dwie osoby zostały zaprowadzone do radiowozów.

Policjanci tłumaczyli się, że powodem interwencji był brak założonej maseczki na chodniku. Zgromadzeni mówili, że byli w trakcie palenia papierosa.

Dowódca akcji mówił, że to Sąd oceni czy palenie papierosów może zwolnić z nakazu nakrywania ust i nosa.

Właściciel restauracji wyszedł i poprosił o przejście obok ponieważ testerzy jedzenia mają trudność w dostaniu się do środka.

Część zgromadzonych mówiła, że są z jednostki wojskowej w Jarocinie i żeby policjanci uważali, by nie wyjechali ciężkim sprzętem na ulicę. Na 500 żołnierzy tylko 30-kilku zapisało się na szczepionkę.

Jeden z uczestników domagał się podania podstawy faktycznej legitymowania. Choć jej pierwotnie nie usłyszał, podjęto decyzję o zaprowadzeniu go do radiowozu w celu ustalenia jego tożsamości. Po chwili tłum zaczął solidaryzować się ze swoim kolegą. Doszło do awantury pomiędzy innym mężczyzną, a policjantem. W radiowozie pouczono go by się nie awanturował w miejscu publicznym i wypuszczono.

Organizatorzy akcji zamierzają namawiać właścicieli restauracji do otwierania się.

Poniższe wideo zostało nagrane przez przedstawiciela grupy Pancerni Poznań

113 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tęczowy
29 dni temu

..wielkie stado egoistów którzy mogą przynieść wirusa do domów swoich rodziców i dziadków i w ten sposób stworzyć duże zagrożenie ich życia.

Last edited 29 dni temu by tęczowy
::
30 dni temu

A nad @ win są tylko mordercy z UB i SB, kaci polskich patriotów, ci oprawcy są dla @win ludźmi honoru, inspiracją przykł[email protected] jesteś zwykłà sprzedajną lewacką szmatą

HondaCRX
30 dni temu

jeszcze nie tak dawno kilku psiaczków, było na oficjalnym otwarciu tej restauracji,nażarli się półdarmo, nachlali, otarli geby a teraz patrzcie jacy bojowi! Nigdzie nie obsługiwać konfidentów rządowej mafii i tyle!

@win
30 dni temu

Przecież wiadomo:nasza praworządność wygląda tak, że jest Trybunał Przyłębskiej.
Nad nim jest premier, tzw. Poradziecki.
Nad Poradzieckim jest spleśniały stary dziad w randze wicepremiera.
Nad spleśniałym starym dziadem w randze wicepremiera jest ruski agent Rydzol.
A nad ruskim agentem Rydzolem jest już tylko sam Putin i bezkresne niebo po horyzont.Czyli w Polsce nie ma TK, tylko jakaś pisuarska atrapa z kucharką kurdupla, mgr Wolfgangową na czele. To ma tyle wspólnego z TK co Klempa z Miss Świata.

Zofia
30 dni temu

Do “zorientowany”. Literówka każdemu może się zdarzyć, ale żeby tak od razu od nieuka i analabety…. Na studiach chyba takiej agresji SZANOWNEGO PANA nie uczyli. Ludzie inteligentni w kulturalny sposób zwracają uwagę…… Pozdrawiam

win
30 dni temu

Sejm zapyta Trybunał Przyłębskiej czy rząd rozporządzeniami może działać wbrew Konstytucji a ta odpowie, że oczywiście, że może. I po sprawie….

miłosnik naszego kochanego miasta
30 dni temu

wCZORAJ ZAMÓWIŁEM PIZZE PRZEZ TELEFON CZAS OCZEKIWANIA BARDZO DŁUGI ZE WZGLĘDU NA ZAMÓWIENIA przywiezli ale zapomnieli paragonu zabrac , oni mają zniwa , a tym co sie nie chce rozwozić to skomnają

miłosnik naszego kochanego miasta
30 dni temu

jak likwidowali ostrowskie firmy to na stojąco wchodzili pod szafę i sikali w pieluchy a teraz odważni .

..
30 dni temu

***** Ostrów24 , to takie lokalne TVN24😂😂

do Sierżant
30 dni temu

“sierżant” jeśli nie rozumiesz o co chodzi i przerasta cię to itelektualnie- to wyłącz się i okop niezbędnikiem w piwnicy. Gdyby za czasów Powstania Wielkopolskiego Polacy mieli taką świadomość jak ty, to sami wyłapali by Powstańców i doprowadzili na posterunki okupanta, na szczęście kapusiów i gnid jest mniej!

113
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x