Dotacje na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Udostępnij
Tweet

Dobra informacja dla mieszkańców Gminy Ostrów Wielkopolski. Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku, będzie można ubiegać się o dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W budżecie gminy na ten cel przeznaczono 100 tysięcy złotych. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy od 28 STYCZNIA 2021 ROKU.

Zgodnie z prawem, mieszkaniec Gminy Ostrów Wielkopolski może starać się o dofinansowanie do budowy w wysokości maksymalnie trzech tysięcy złotych. Ale UWAGA! Dotacja służy zmianie dotychczasowego sposobu odprowadzania ścieków w budynkach (szamba) na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.

By otrzymać dofinansowanie trzeba spełnić jeden z czterech wymaganych kryteriów:

  • brak istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie, na którym planowana jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków
  • brak możliwości technicznego podłączenia do istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej
  • ekonomiczne nieuzasadnienie podłączenie do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej
  • budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na obszarach o rozproszonej zabudowie

– Program dofinansowania do budowy przydomowych oczyszczalni ruszył w 2015 roku. Zainteresowanie każdego roku jest bardzo duże. W ciągu wszystkich lat, trwania programu, złożono w sumie około 300 wniosków. Zawsze niemal w 100% wykorzystywane są pieniądze na to konkretne zadanie. Mamy nadzieję, że dzięki dofinansowaniu, wpływamy na poprawę środowiska naturalnego poprzez ograniczenie odprowadzanych i nieoczyszczonych ścieków bezpośrednio do gruntu lub wód – mówi Monika Bednarek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Nabór wniosków na dofinansowanie ruszy 28 stycznia (czwartek) 2021 roku. Dokumenty prosimy dostarczać do Urzędu Gminy przy ul. Gimnazjalnej 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszelkie niezbędne dokumenty do złożenia wniosku dostępne są → tutaj

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zderzenie busa i osobówki o świcie
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prawicowiec
3 lat temu

W starożytnym Rzymie jak boski cesarz chciał mieć przychylność ludu. To co robił? Igrzyska. Podobnie jest i dzisiaj. Różnica polegała na tym, że cesarza ścinano a bandzior rządowy wiecznie w luksusie żyje.

Prawicowiec
3 lat temu

Nawet ten portal dotowany przez podatników a sterowany przez określony system żeruje i tumani mieszkańców obiecankami. Co za ochyda.

Prawicowiec
3 lat temu

Dopóki lud nie zrozumie oczywistej prawdy. Nikomu nic się nie należy, każdy własnymi rękami musi zarobić na dobre życie doczesne. Nic się nie zmieni a lewacy czerwoni lub różowi będą żerować na ludzkiej naiwności.

Prawicowiec
3 lat temu

Dotacje to woda na młyn wyborczy bandziorów warszawskich. I taki Duda powie, dałyśmy wam +500, lub dotacje. A ciemny lud łapie się na te herezję

Prawicowiec
3 lat temu

Wszelkie tz dotacje to największe draństwo lewackiego systemu. Wszyscy składają się na tz Kowalskiego. Każdy powinien za własne pieniądze inwestować.

Jak zwykle kłamią
3 lat temu

Jakie dofinansowania?! Te parę groszy co wysracie?! A z resztą człowieku radź sobie sam . Przestańcie kłamać, ludzie nie mają pieniążków na życie a co dopiero na remonty !!!!

js
3 lat temu

A co z kopciuchami? Jakoś nie widzę zmian po ostatniej akcji z dronami nad Ostrowem. Ci co kopcili – kopcą nadal. I tak od akcji do akcji. Ktoś na wynajmie drona zarabia, a z domu strach wychodzić taki smród i żółto bury dym w powietrzu. Odpowiedzialni za ochronę środowiska pracują zdalnie i byle do wiosny. Z końcem marca skończy się problem. Następna akcja w grudniu.

Gmina
3 lat temu

chwała dla gminy za cos – bo 3.000 dofinansowania to tylko popis medialny U.Gminy . To zadne dofinansowanie . 100.000 kwota dofinansownia dla całej Gminy Ostrów – to kolejny medialny popis gminy aby pokazać modny środowiskowty temat. Praktycznie w jednej wsi np. Sadowie finansowy temat jest zakończony.

Bareja
3 lat temu

Pewnie będzie jak z fotowoltaiką bo ktoś zapomniał czegoś, do dupy z tym miastem

9
0
Napisz co o tym sądziszx