OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Duże odszkodowanie za błąd lekarza rodzinnego. Dziecko utraciło zdrowie

Młoda mieszkanka powiatu ostrowskiego wygrała przed Sądem pierwszej instancji odszkodowanie wynoszące 350 tysięcy złotych za błąd medyczny, który skutkował udarem i w dalszej części niedowładem części ciała.

Historia miała miejsce w 2006 roku. 4-letnia dziewczynka, a dziś już pełnoletnia kobieta, kilkukrotnie trafiła do lekarza rodzinnego. Ten nie wykonał pełnej diagnostyki i nie wykrył zawału serca. Dopiero po przewiezieniu dziecka do kaliskiego szpitala go wykryto. Niestety doszło do powikłań wymienionych na wstępie.

Biegli sądowi przyznali, że jest powiązanie pomiędzy zawałem serca, a udarem i paraliżem części ciała. Wpłynęło to na całe dzieciństwo małej dziewczynki. Przed Sądem zawalczono o zadośćuczynienie za powstałe szkody. Rodzina dziewczynki wnioskowała o wyższą kwotę, ale sąd jej nie uwzględnił. Przychodnia reprezentowana także przez ubezpieczyciela nie przyznawała się do winy. Ubezpieczyciel pokryje niewiele ponad 200 tysięcy zł. Każda ze stron może się odwołać od wyroku.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
FAKTY
3 miesięcy temu

Jakoś nikt negatywnych opinii o systemie NFZ -lekarza rodzinnego nie skomęntowach w pozytywnym znaczeniu ? Bo co tutaj komentowac 80% negatyw. A 20% lekarzy z misja to troche za mało . I tym dziękujemy.

Alterego
3 miesięcy temu

Lekarze, to naprawdę w Polsce za swoje błędy w sztuce medycznej nie ponoszą żadnej odpowiedzialności! Zresztą tych uprzywilowanych kast jest więcej, chodziby sędziowie, prokuratorzy a już mafia są komornicy! Kiedy w końcu osoby wykonujące tę zawody zaczną ponosić konsekwencje, za swoje błędy?!!

wcho
3 miesięcy temu

nie czytasz ze zrozumieniem a nauczasz tak jak u lekarza rodzinnego . Osobiscie mam gdzieś
szczególową specjalizację lekarza rodzinnego . Idę pierwszy raz do lekarza p.s rodzinnego z problemem kardiologicznym – ten naucza mnie, ze to pewnie nerwy itp. Cisnienie ? zadne badanie
doktorek namawia mnie abym w -wskazanej aptece kupił sobie elektroniczne urządzenie do badania cisnienia. EKG – nie widzi potrzeby. Sugestia w zakresie specjalisty kardiologa
to echo odbite od lekarza rodzinnego . ma 79 lat i 42 lata skałdki ZUZ – mam problem . Do Pana doktora prywatnie ?pisać skargę do NFZ, zmienić lekarza rodzinnego ? dać mu w mordę?.
Chyba poczekam na zawał – i wtedy może mnie przejmie specjalista kardiologi . Ew. zostaje mi kremacja. Jest trochę wyboru.
Wiec doktorku / zorientowany / czytaj czytaj a nie sikaj madrosciami – dzisiaj wyksztalcenia ma nie tylko konował . A jakie ma to widac ,w komentarzach i obecnie w polsce.
Pytanie – czy ktos na forum ,nie zwiazany z lekarzem rodzinnym zawodowo, rodzinne – napisze inaczej ? wyda pozytywna opinie o lekarzu rodzinnym ?

BMW 5
3 miesięcy temu

Te pieniądze zdrowia nie wrócą, ale w jakimś stopniu pomogą…

zorientowany
3 miesięcy temu

do”do zorientowany”- nie zamierzam nikogo bronić ani asekurować ..pisze pan bzdury, bo myli pan specjalizacje lekarskie – proszę sobie sprawdzić ,że” medycyna rodzinna ” i ” choroby wewnętrzne”( czyli potocznie interna) to zupelnie odrębne specjalizacje.. jeśli pana przerasta merytoryczna dyskusja , no to sorry – nic na to nie poradzę …

Sms
3 miesięcy temu

Prawidłowo. Lekarze szkolą się i uczą za nasze pieniądze , składają przysięgi a potem toczy się tak zwana rzeczywistość. To nie wygląda jak powinno. Pamiętam pewnego ministra który obiecał Kamasze. Ale myślę że większa szansa dla nas jako szarych pacjentów jest napływ specjalistów ze wschodu którzy również są dobrymi fachowcami a na pewno nie mają nas w poważaniu. W miastach takich jak Przemysl czy Łańcut proces taki postępuje i wszyscy są zadowoleni. Nie ma tam mowy o prywacie i lekceważeniu pacjenta

do zorietowany
3 miesięcy temu

czytaj komentarze, opinie ludzi pokrzywdzonych i korzystających z usług chorego-mafijnego systemu jakim jest lekarz rodzinny , a zrozumiesz ,że nie problem w nazewnictwem a kompetencjach i stopniu wiedzy . Pacjent zamiast się leczyć, najpierw się i takiego konowała uczyć jak nie być oszukany nie oszukiwany . I tutaj jest problem systemy=u NFZ indywidualnego nastawienia do zawodu lekarza. Wiec p.s doktorku TY piszesz bzdury w asekuracji zawodu.
P>S przepraszam tych nielicznych lekarzy- co jednak leczą a nie oszukują siebie i pacjenta i to za podatnika kase.

Aga
3 miesięcy temu

Naprawdę rychło w czas ten wyrok! Dziewczynka jest już pelnoletnia, a lekarz pewnie się będzie jeszcze odwoływał :/ Brak słów!

Zorientowany
3 miesięcy temu

Do znachora – najpierw proszę sprawdzić ,kim jest internista , a kim lekarz rodzinny – bo pan zrównuje te pojęcia ,czyli pisze pan bzdury..

Stop mafii lekarskiej
3 miesięcy temu

Moją kuzynkę ,, lekarka ” rodzinna ponad 2 lata leczyła na rwę kluszową. Kiedy przestała poruszać się o własnych siłach, okazało się że ma raka kości z przerzutami na inne organy. Po 2 tygodniach pobytu w szpitalu zmarła.

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x