Miasto kupiło kolejne tereny inwestycyjne

Ostrów Wielkopolski stał się właścicielem kolejnych terenów inwestycyjnych przy ulicy Wrocławskiej. To 2,3034 hektara gruntu w centrum miasta. Cena transakcyjna tego zakupu to 1 175 988‬,24 zł. To również kolejny krok w drodze do pełnego zagospodarowania tych zdegradowanych poprzemysłowych terenów.

– Z radością informuję mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, że nasza miejska strefa inwestycyjna właśnie się powiększyła. W 2016 roku kupiliśmy, w drodze licytacji, 10 ha gruntów przy ulicy Wrocławskiej – zdegradowanych, zniszczonych poprzemysłowych. Dziś dokupujemy kolejne 2,5 ha, co powoduje, że ta strefa robi się większa, a szansa na pozyskanie kolejnych inwestorów rośnie. Dodatkowa jako Miasto angażujemy potężne pieniądze, by tę strefę uzbroić i przygotować. Do tej pory zainwestowaliśmy 8 600 000‬ złotych, a w najbliższym czasie zainwestujemy 4 000 000‬ złotych. Powstają tam drogi, kładziemy tam sieci wodociągowe, sanitarne, deszczowe, wybudowaliśmy zbiornik retencyjny, pociągnęliśmy linie energetyczny, które zaopatrują w nasz własny zielony prąd firmy, które się tam ulokowały – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na zakup miejskich terenów i rozwój swojej infrastruktury zdecydowały się cztery firmy. To Teamtechnik, Microma, JMP Medical i Auto Partner – innowacyjne firmy oferujące dobre miejsca pracy. Ich obecność w naszym mieście to realny i policzalny wpływ na ostrowski rynek pracy. Już wiadomo, że dzięki inwestycjom na tym terenie pracę znalazło i docelowo znajdzie ponad 300 osób.

– Nasze działania przynoszą zamierzone efekty. Prowadzimy właśnie rozmowy z poważnym inwestorem z Unii Europejskiej, który jest zainteresowany pozostałych gruntów w strefie przemysłowej przy ulicy Wrocławskiej. Wszystko wskazuje na to, że miejska strefa inwestycyjna zapełni się nowymi firmami, miejscami pracy i nowoczesną oraz innowacyjną działalnością – dodaje prezydent Beata Klimek.

– Zakupiliśmy nowy teren inwestycyjny i głęboko wierzę, że w tym roku go sprzedamy, tak by móc zaktywizować go gospodarczo i powstały tam nowe miejsca pracy. Najpierw musimy jednak dokończyć uzbrojenie tego terenu.  Spore inwestycje dokonają się w tym roku za sprawą dwóch spółek: WODKAN uzupełni sieć wodociągowo – kanalizacyjną, a OZC będzie tworzyć tam sieci energetyczne. Spore inwestycje, realizowane ze środków Miasta, poprzez Miejski Zarząd Dróg, to dokończenie budowy infrastruktury drogowej oraz budowa zbiornika do gromadzenia wód. Kolejnym ważnym elementem jest wyznaczanie nowych terenów inwestycyjnych, dlatego pracujemy intensywnie nad zmianą studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego miasta. W nowym studium chcemy wskazać nowe tereny inwestycyjne. Szacujemy, że to może być od kilkunastu do kilkunastu hektarów – podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  15-latka była w stanie krytycznym. Jej organy trafią do potrzebujących?

Ostrów uczestnicy również w projekcie „Standardy Obsługi Inwestora w Jednostkach Samorządu Terytorialnego”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania kadry kierowniczej i pracowników w tematykę inwestycyjną, podniesienie poziomu ich wiedzy oraz podniesienie jakości obsługi inwestora w gminach województwa wielkopolskiego.

– Przystąpiliśmy do projektu standardy obsługi inwestora jako jego partner. Przez najbliższy rok będziemy podnosić kwalifikacje, zarówno w zakresie kompetencji miękkich jak i twardych, dotyczących naszej pracy z inwestorami, promocji Ostrowa Wielkopolskiego i oferowania, chociażby tych nieruchomości, które ostatnio nabyliśmy, inwestorom. W wielu obszarach spełniamy już standardy Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, ale zawsze może być lepiej. Chcemy podnosić jakość, współpracować z inwestorami, by dobrze czuli się w naszym mieście – zaznacza Piotr Młynarz, pracownik Referatu Obsługi Inwestora.

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janusz
1 rok temu

A co z akcjami byłego ZNTK ?
pytam bo mam ich trochę 🙂

ryba
1 rok temu

czemu nie ma slowa na ostrow24 o Pani Prezydetn Klimek w nadzorze spolek w Kaliszu i kolo Poznania????

Smog
1 rok temu

A kiedy będzie ta spalarnia oczyszczająca powietrze?

pytek
1 rok temu

A propos zielony prąd. A dlaczego z tego zielonego prądu nie korzystają wszystkie spółki komunalne w Ostrowie? Taka niekorzystna cena czy produkcja niewielka?

Pawel
1 rok temu

Kiedyś tym terenem był zainteresowany Auchan, każda inwestycja przyciąga kolejne , w dobie e-commerce warto walczyć o inwestorów. Fajnie by było zobaczyć u nas duży market np Auchan, Decathlon, alternatywe dla Obi , burger King od, Jula

Nie do wiary
1 rok temu

@Kruppa Nie. Mahle to zły przykład. Lepiej niech powstanie dziesięć firm zatrudniających po 100 osób niż jedna zatrudniająca 1000. Jak upadnie jedna mała firma to miasto dalej będzie działać. Jak upadnie wielki pracodawca to miasto upada.

Wojtas
1 rok temu

Pol miliona za hektar? Jebnieci jestescie? Pieniadze podzielone na prezesow i wiceprezesow… Jak to mowi klasyk Stonoga, „szkoda szczępic ryja” Polska to jedno wielkie bagno i korupcja.

miłosnik naszego kochanego miasta
1 rok temu

tak kombinuja od 30 lat a inwestora jak nie było tak nie ma ALE W INNYCH MIEJSCOWOSCIACH SĄ INWESTORZY o co tu chodzi

Ddddd
1 rok temu

Otwórzcie jakiś zakład w końcu produkcyjny żeby ludzie nie musieli dojeżdżać poza ostrów

OSW
1 rok temu

Bardzo fajnie, tylko proszę nie zapomnieć powołać kolejnej miejskiej spółeczki, a w niej oczywiście dyrektora, zastępcy dyrektora, zastępcy zastępcy dyrektora, księgowej, zastępcy księgowej, zastępcy zastępcy księgowej i tak dalej . . .

12
0
Napisz co o tym sądziszx