„Król kebabu” zatrzymany przez ABW

Udostępnij
Tweet

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymały 6 osób podejrzanych o udział w zorganizowanie grupie dokonującej przestępstw skarbowych. Wśród nich był europejski lider sprzedaży mięsa na kebab.

Zatrzymanym zarzuca się, że zaniżali wartość eksportowanego towaru i narazili przez to Skarb Państwa na 3 miliony strat. Szefem grupy jest pochodzący z Turcji obywatel Niemiec, właściciel firmy z okolic Krotoszyna. Handlował mięsem na kebab na skalę europejską.

ABW przeszukała mieszkania, nieruchomości oraz miejsca prowadzenia działalności przez uczestników biorących udział w nielegalnym procederze. Służby zabezpieczyły luksusowe samochody o wartości 2,1 miliona zł, 8,2 mln w gotówce oraz 1,8 mln euro. Zablokowano także konta bankowe.

Organy ścigania będą analizować dokumentację księgową za okres 2012-2020, a także przejęte laptopy i telefony komórkowe zatrzymanych.

„Członkowie grupy czerpali korzyści majątkowe z popełnianych przestępstw skarbowych dokonywanych w wyniku pozaewidencyjnego obrotu mięsem. Poprzez kontrolowaną przez siebie sieć firm, towar był dostarczany na teren Unii Europejskiej, jak i poza jej granice, przy czym jego faktyczna ilość była zaniżana” – podał dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Liderowi postawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, prania brudnych pieniędzy i popełnienia przestępstw skarbowych. Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w tej grupie.

Wszystkim grożą kary pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pani sołtys prosi o pomoc dla pogorzelców
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
byly pracownik i kochanek Ani
3 lat temu

Bubu dla inteligentnych
Nie ma koki, nie ma niewolnictwa – brak powiązań z miejscową władzą i policją. Jak zwykle donos z Krotoszyna był zasadny w 20% ….. Prokuratura w Poznaniu powinna pomyśleć czy tak ostro atakować !!!. To jest problem od lat napuszczania wysokich organów ścigania od czasów „Mańka” – ten sam rodzaj donosów.

olo
3 lat temu

Skarb państwa stracił 3mln a zabezpieczono lekko licząc 18mln + konta bankowe. I kto tu jest złodziejem?

NO RESPECT
3 lat temu

Lider, było się wykształcić na nauczyciela. Miałbyś tę niebotyczną kasę za te kilka godzin pracy tygodniowo. I te wszystkie przywileje. Może jeszcze nie jest za późno, idź uczyć do szkoły, szczególnie jak skończy się zdalne.

Lider
3 lat temu

Ktoś tam napisał o nauczycielach że mało zarabiają. Szlag mnie trafia jak znowu takie bzdury słyszę. Chciał bym ich kasę za te godziny co przepracują. No i wiele innych przywilejów płatnych.

RoloPindolo
3 lat temu

Ktoś wie co to za marka taka uczciwa jest?

Krisalp
3 lat temu

Do wszystkich inteligentnych inaczej i twierdzących, że niszczony jest wspaniały perspektywiczny biznes. Jeśli firma nie potrafi funkcjonować wg. ustalonych zasad – nie powinna funkcjonować. Teraz lamentujecie nad jakimś wałem, a za chwilę będziecie jęczeć na jakość służby zdrowia, brak przedszkoli, niskie pensje nauczycieli. Tak Qrva hodujcie takich wałów. Jakość edukacji, służby zdrowia, polskie drogi to są naoczne efekty hodowli bandy oszustów wyłudzających/nie płącących VAT lub robiących wały na akcyzie. Bogaci się jednostka, a wy zostajecie w czarnej D! Dziękuję, miłego dnia.

26
0
Napisz co o tym sądziszx