OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dzienny raport zakażeń – 18.01.2021

W poniedziałkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3271 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 224 nowe przypadki zakażenia. W Polsce 11 osób zmarło z powodu COVID-19 i kolejne 41 z chorobami współistniejącymi.

Kalisz 3 (zakażenia) i 0 (zgony)
powiat kaliski 3 (zakażenia) i 0 (zgony)
ostrzeszowski 7 (zakażenia) i 0 (zgony)
pleszewski 0 (zakażenia) i 0 (zgony)
krotoszyński 0 (zakażenia) i 0 (zgony)
ostrowski 9 (zakażenia), 0 (zgony)

Wykonano 25,1 tys. testów.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ziomal
6 miesięcy temu

Nowe zalecenie będzie powyżej metra nad ziemią niema WIRUSA trzeba będzie chodzić na czworaka i z wiadrem na głowie

Prof.Sajmon ;)
6 miesięcy temu

Tzw. rząd warszawski pod sąd!

Jolka
6 miesięcy temu

czy za kilka dni koniec wirusa bo spadki są znaczące
super

Stanisław Kowalczyk
6 miesięcy temu

A ja się pytam po raz kolejny. Kiedy zrobicie porządek z anty szczepionkowcami i anty maseczkowcami. Dziś w biedronce znowu taki imbecyl się koło mnie przechadzał. Wkurzony tym po raz kolejny wezwałem policję. Niestety z tego co zaobserwowałem młodzieniec rozłożył policjantów na łopatki i mandatu nie przyjął i można rzec że zmieszał ich z błotem i młokosy nie wiedzieli co zrobić. Czy nie można zmienić tak prawa aby policja była sądem i wymierzyła karę. Jak wcześniej nie raz pisałem ich nie da się przekonać nauczyć nic dobrego tylko śmierć dla nich. Proszę Premiera aby coś z tym zrobił.

Pastuch
6 miesięcy temu

Mniej testów=mniej zarażonych

kelner
6 miesięcy temu

Przedsiębiorcy się buntują, to już jest spadek zakażeń hehe.

NWO
6 miesięcy temu

Chyba zaraz pójdę się zaszczepić. W mojej grupie (mam 28 lat) ryzyko śmierci jest na covid jest co prawda zerowe, ale mam szansę zdepopulować się po szczepionce. Więc muszę szybko wepchnąć się w kolejkę!

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/smiertelnosc-covid-19-w-polsce-i-na-swiecie-1006754

W pozostałych grupach wiekowych śmiertelność spada poniżej jednego procenta. Dla osób w wieku 50-55 lat wynosi ona 0,7 proc., dla osób w wieku 45-50 lat i 40-45 lat – 0,3 proc. a dla osób w wieku 35-40 lat – 0,2 proc.

W młodszych grupach wiekowych ryzyko śmierci z powodu COVID-19 jest zerowe, z wyjątkiem osób w wieku 30-35 lat i 15-20 lat, gdzie współczynnik ten wynosi 0,1 proc.

Andrzej Płóciennik
6 miesięcy temu

Po pierwsze był week end, więc pracownicy szpitali nie przekazali raportów. Po drugie dzieci wracają do szkół, więc warto oszukać społeczeństwo, że nie jest najgorzej. Ale co najśmieszniejsze – wszystkie obostrzenia zostają – czyli jaka jest prawda?

Radny
6 miesięcy temu

Gdyby nie było tych spadków weekendowych to nie było by o czym pisać. Kto by czytał te komunikaty MZ z nagłówkami ,,nieznaczny wzrost” , ,,nieznaczny spadek” czy ,, sytuacja bez większych zmian”.

nauczycielka
6 miesięcy temu

a wczoraj podali że nauczycieli klas 1-3 zakażonych jest 2%. Z racji tego że to dość duża badana grupa bo ponad 100000 w krótkim czasie, to można przyjąć że obecnie 2% społeczeństwa jest aktywnie chorych czyli jakieś 750000 ludzi.

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x