OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rusza rejestracja chętnych do szczepienia na koronawirusa

Akcja masowych szczepień na koronawirusa wkracza w kolejny etap. Od dziś osoby z grupy niemedycznej mogą zarejestrować się i czekać na swoją kolejkę. Najpierw pierwszeństwo mają osoby powyżej 80. roku życia, które chcą w ten sposób zabezpieczyć się przed COVID-19. Zgłaszać można się do punktów, które będą wykonywać szczepienia lub przez infolinię albo strony internetowe. 

Jak się zarejestrować?

Zapisy ruszyły. Jako pierwsi od 15 stycznia rejestrować mogą się osoby powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia seniorzy między 70. a 79. rokiem życia. – 25 stycznia rozpocznie się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia zgodnie z tym, jak się w poprzednich dniach zarejestrowali.  Szczepienie seniorów powyżej 70. roku życia rozpocznie się 5 994 punktach – mówił w czasie środowej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk. – Jest to grupa  4,6 miliona osób, w tym 80-latków  i osób starszych jest w naszym kraju 1,75 miliona, a seniorów między 70. a 79. rokiem życia jest 2,8 miliona.

Rejestrować można się na kilka sposób. Pierwszy to telefon do przychodni, która szczepienia będzie wykonywać. Drugi to skorzystanie z infolinii i stron internetowych przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Bez względu na to, który sposób seniorzy wybiorą zawsze zostaną poinformowani o terminie szczepienia. – Pacjent dostanie sms po zarejestrowaniu, w którym będzie podana data i godzina zgłoszenia się do punktu szczepień. Później, na dzień przed wykonaniem tego szczepienia, zostanie jeszcze raz wysłana wiadomość sms w celu przypomnienia.

Szczegóły dotyczące tego, jak się zarejestrować można znaleźć tutaj.

Wcześniej ankieta i wywiad lekarski

Zanim pacjent zostanie zaszczepiony będzie musiał wypełnić odpowiednią ankietę dotycząca stanu zdrowia. Później czeka go jeszcze rozmowa z lekarzem, który podejmie decyzję dotycząca podania zastrzyku. Organizm musi być w stanie homeostazy, czyli równowagi organizmu, wszystko jedno jakie ma choroby.  Jeżeli lekarz ocenia, że pacjent mimo tych chorób jest dobrze prowadzony i jego organizm jest w homeostazie to może być szczepiony.

W pierwszym kwartale do Polski dotrze powyżej 6 milionów dawek szczepionek dwóch producentów. Niespełna 2,3 miliona z nich będzie przeznaczona dla seniorów, więc jak dodał na konferencji minister Michał Dworczyk w pierwszej fazie zaszczepiona zostanie tylko część seniorów. Pozostałe szczepionki będą przeznaczone dla osób z tak zwanej pierwszej linii frontu.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ryzykanci
1 miesiąc temu

PiS nie moja bajka, ale jest dobrowolność szczepień. PO i reszta, oprócz Konfederacji, mówili o przymus ie szczepień. Jakimś zajzajerem, nie przebadanym na ludziach biorących leki na stałe.

Teresa
1 miesiąc temu

Również jak Pan emeryt jestem tego samego zdania. Przez takich ludzi mamy kłopoty i umieramy. To oni nieodpowiedzialni zarażają nas i posyłają na tamten świat. Uważam że procent tych nieodpowiedzialnych jest tak mały i znikomy, ułamek, margines że spokojnie można by wprowadzić jakiś przepis prawo ich eliminacji. Nie wiem więzienia, obozy czy nawet kara śmierci. Mam nadzieję, że wkrótce żad zrobi z tym porządek. A sczepienia powinny być obowiązkowe. Również wszelkiej maści dzieciaki i młodzież powinny być szczepione. One nie chorują a roznoszą wirusa i zarażają nas. Wielu moich znajomych zmarło na COVID i w większości przypadków zaraziły ich wnuki czy dzieci. Dlatego priorytetem powinno być ich zaszczepienie.

@Emeryt Ostrów
1 miesiąc temu

Ile klas skończyłeś ty bohaterze. Byłbyś świetnym kapo w Oświęcimiu tylko pewnie za późno się urodziłeś.
Napisał też emeryt tylko troszkę więcej rozgarnięty. Kto się chce szczepić to proszę bardzo.

Exma
1 miesiąc temu

Do Emeryt Ostrów
Jesteś <0 .To tacy jak ty donosili do gestapo i ub. Świetnie się czujesz w pispolin – co? Przyjdź na Rynek pokaż swoją gębę, dotleń zwoje mózgowe i wykrzycz to publicznie -co tchórzliwy pomiocie piszesz…
#OtwieraMy !

Last edited 1 miesiąc temu by Exma
Blokers
1 miesiąc temu

Widzę,że społeczeństwo w Ostrowie,jest coraz bardziej kumate i mało kto wierzy w pseudoplandemieszatańską. No i bardzo dobrze,czyż nie sądzicie,że pora wyjść na ulicę i zrobić z tym porządek?

Do emeryt Ostrów
1 miesiąc temu

Śmieszny człowieku, patriota broni ojczyzny a nie morduje rodaków. Widać co ludziom z mózgów zrobiła TV PIS, język nienawiści rodem z Żoliborza. Chcesz to się zaszczep i zamilcz. Dobrze że mamy chętnych parę królików doświadczalnych.

Emeryt Ostrów
1 miesiąc temu

A ja uważam, że dobrze zrobili. Każdy przeciwnik masek i szczepień powinien być z tego społeczeństwa wyeliminowany. Procentowo tych ludzi jest tak mało, że kara śmierci i odstrzelanie ich nawet na ulicy nie zrobiło by Polsce krzywdy. A wręcz przeciwnie przyniosło by korzyści dla reszty społeczeństwa.
Wiec tych którzy się nie boją gorąco namawiam to piętnowania takich ludzi a jak ktoś jest odważnym i prawdziwym patriotą to do zabijania ich. Myślę, że Polskie prawo powinno iść w kierunku dobrej zmiany i dawać możliwość eliminowania takich ludzi ze społeczeństwa w każdy możliwy sposób. A osoby które to robią powinny być wynoszone na piedestał bo to bochaterowie i POLACY.

do karol knioła
1 miesiąc temu

Ile potrwa. Tyle ile będzie potrzeba. Aż Żydo Komuna wejdzie na cały świat. Z oficjalnych informacji, jest to plan na kolejne 25 lat. Z czego pierwsze 10 ma iść z kopyta. Ludzie i tak już się poddali i brną w to. Widać to nawet na ulicy. Idź dziś bez maski to wzbudzasz niechęć, szydercze spojrzenia a w skrajnych przypadkach dostajesz w pierdol. Sam ostatnio byłem świadkiem takiej sytuacji jak dwóch covidian klepało dziewczynę bez maski. Z racji, że mam pozwolenie na broń podbiłem do nich i zapytałem czy chcą przyjąć porcję ołowiu czy dają spokój dziewusze. Chorzy psychicznie ludzie którym chory system zrył berety.
Artur Tomczak

Karol Knioła
1 miesiąc temu

Nie oszukujmy się od roku służby zdrowia nie ma. Ile to jeszcze potrwa nie wiemy.
Jest tylko jedna choroba COV19 i na tym koniec.

MaTYS
1 miesiąc temu

Zgadza się u nas jest więcej ofiar Covidowego Bajzlu niż Covida. Pytanie ile jeszcze taki stan będzie trwał. Znajomego teść od maja 2020 ma przekładną operację. Mamy styczeń 2021 i nadal odbijają go z kwitkiem – nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy. Okazuje się, że nawet szczepienia nic nie zmieniają i nie zmienią. To jaki to ma sens to szczepienie.

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x