OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Najpiękniejsze świąteczne pierniki

Dwadzieścia jeden szkół z terenu Powiatu Ostrowskiego i nie tylko wzięło udział w konkursie na wypiek tradycyjnych świątecznych pierników. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, konkurs zastąpił tradycyjne warsztaty organizowane dotąd w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie.

Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia w pracowniach gastronomicznych Zespołu Szkół Usługowych  organizowane są piernikowe warsztaty, w których uczestniczą młodzi adepci sztuki kulinarnej ze szkół podstawowych i przedszkoli. Tegoroczna sytuacja zmusiła do zmiany formuły i zastąpienia warsztatów konkursem.

Celem było min.: rozwijanie pasji kulinarnych, pielęgnowanie więzi rodzinnych, łączenie pokoleń przez kultywowanie tradycji świątecznych wypieków. Konkurs cieszył się dużym zainteresowanie, uczestniczyli w nim uczniowie z 21 szkół podstawowych z miasta Ostrowa Wlkp., powiatu oraz z poza powiatu ostrowskiego. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Szkół Podstawowych w Ostrowie nr 1, 5 i 9 oraz w Przygodzicach, Parczewie, Skalmierzycach i Nowych Skalmierzycach.

Wspólny wypiek i dekorowanie pierników to była dla uczestników konkursu wspaniała zabawa, czas na rozmowy, wspomnienia i zaangażowanie całej rodziny w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. A kolejnym krokiem jest wspólne smakowanie przy świątecznym, rodzinnym stole.

Oto opinie o samym konkursie:

-„Pierniki wykonałam wspólnie z moją mamą i młodszą siostrą. Bawiłyśmy się przy tym znakomicie i bardzo miło spędziłyśmy razem ten czas. Zapewniam, że pierniki wykonane przez nas są bardzo smaczne i musimy ograniczać swój apetyt, aby zostało ich na Święta” – napisała Patrycja, uczestniczka konkursu.

-„Bardzo dziękujemy za zorganizowanie takiego pięknego, nastrojowego konkursu, pełnego uśmiechu oraz słodyczy” – napisała Helena, uczestniczka konkursu.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lech
11 dni temu

no nie, aż chciałoby się wkręcić do jury, ja mógłbym być degustatorem…

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x