OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Afera szczepionkowa także u nas

Od kilku dni w mediach ogólnopolskich poruszany jest temat grupy artystów i osób z życia publicznego. Mieli oni przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, nie będąc w grupie 0 – czyli medykami. Okazuje się, że sprawa dotyczy też samorządowca z naszego regionu.

W dniu 31 grudnia 2020 roku ok. godz. 12:30 odebrałem telefon z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z informacją o zaszczepieniu 100% możliwej do zaszczepienia w tym dniu kadry pielęgniarskiej
i lekarskiej. Szczepionkę podano również pozostałym pracownikom OCZ, w tym administracji i obsłudze.
W rozmowie przekazano, że z uwagi na konieczność podania w tym dniu szczepionki do jej wyczerpania, mogę zostać zaszczepiony, a decyzję musze podjąć w ciągu pół godziny.
Po zastanowieniu wyraziłem zgodę.

Przy podejmowaniu decyzji wziąłem pod uwagę następujące przesłanki:

  1. Możliwość zapromowania akcji szczepień, w tym w szczególności wśród pracowników domów opieki, których jeszcze w dniu poprzednim zachęcałem do poddania się akcji na prośbę dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
  2. Liczne kontakty z kadrą medyczną, w tym z lekarzami będącymi członkami mojej rodziny.
  3. Konieczność częstej obecności w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia z racji pełnienia obowiązków Zgromadzenia Wspólników OCZ.

Nie zabiegałem o przeprowadzenie szczepienia mojej osoby uważając, że mój organizm jest stosunkowo odporny na zakażenie. Mimo bardzo wielu kontaktów z osobami, które okazały się później chore sam nie zachorowałem na Covid 19.
Oświadczam, że zgodę na zaszczepienie wyraziłem biorąc pod uwagę przesłanki wskazane mi przez pracownika OCZ, w tym przede wszystkim fakt, że szczepionka musi być wykorzystana i nikomu jej nie odbieram, jak również względy mające na celu spopularyzowanie akcji szczepień w podległych placówkach.
Szczepienie uważam za konieczne a szczepionkę za bezpieczną.

Starosta Ostrzeszowski
/-/ Lech Janicki

42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mediabrand
6 dni temu

Niestety, przez takie akcje w tym kraju cierpi tylko społeczeństwo i to jest smutne 🙁
https://mediabrand.com.pl/dlaczego-afera-szczepionkowa-jest-kryzysem-wizerunkowym-dla-polski/

Draiver
14 dni temu

To jak się tak spieszy żeby być pierwszym zaszczepionym to teraz niech zafunduje 1000 szczepionek nie brał pod uwagę jak się zaczepił ile osób umiera z powodu Covid A to tłumaczenie to pic na wodę foto montaż

Ostrowianka
14 dni temu

Pokrętne tłumaczenie wszystkich zaszczepionych poza kolejnością jest żenujące . Wykorzystanie szczepionki w danym dniu dla kadry ? czyli na dany dzień było zapisanych i zaszczepionych i skoro została szczepionka należało zaszczepić kolejne osoby personelu z dnia nastepnego .

Zdziwiony
14 dni temu

W Ostrowie tez brakuje czasu na szczepienie białego personelu Ale administracja juz sie szczepiła łącznie z dyr Skoczylasem. SMIESZNE Ciekawe jaka to selekcja

ktos
14 dni temu

o co w tym chodzi/?? gdzie tu afera? Wydaje mi sie ze to przeczenie samemu sobie; najpierw pisze, ze zostalo mu zaproponowane szczepienie, zasugerowane, pozniej, ze szczepienie uwaza za przydatne i bezpieczne. Nie widze tutaj znamion afery. A moze ja sie nie znam…

ostrowianin
14 dni temu

gościu kłamie, jak i Ci celebryci, nikomu dawki nie odebrali bo się nie zaszczepili, aby sobie papierek wyrobili, że są zaszczepieni. gościu nie ma honoru jak i większość,. Ja się dziwię, że ludzie im wierzą i celebrytom , że się zaszczepili, wcale nie.

czytelnik2
14 dni temu

Nysa- starosta A.Kruczkiewicz z PiS zawieszony w prawach członka partii ,że przyjął szczepionkę przeciw COVID-19 29 grudnia, jako jeden z pierwszych mieszkańców powiatu nyskiego.
A miała być kara, nie nagroda!!! zawieszony członek? miękiszon.

lekr
15 dni temu

Jak dupek starosta dostał inf. to w tym bezpiecznym dla niego czasie – wystarczylo temat przekierowac dla jakiegoś DPS . A tak gosciu daleś d…. . Majc jaja podac sie do dymisji . wstyd

Obserwator-1
15 dni temu

W Polsce jedynie liczy się polityczny i dziennikarski “hejt”. Kto kogo rozliczył za magazynowane szczepionki przeciw grypie i nie wydane ich do aptek lub przychodni, które były zobowiązane podawać osobom 75+ darmowo. Późno, ale zaszczepiłem się, lecz musiałem zapłacić 50 zł. Pytam się kto za to odpowiada. Kto poniósł odpowiedzialność za respiratory czy maseczki, które zapłacono z góry miliony złotych i to prywatnemu znanemu z afer. Kto został ukarany za nieużyteczne karty wyborcze i to 70 milionów. Komentarze i jakikolwiek nasz (w tym mój) dyskurs jest obecnie bezcelowy i bezużyteczny..

Sylwia
15 dni temu

Większość przeciwko szczepieniom, a i tak zazdroszczą zaszczepionym…

42
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x