Najpopularniejsze imiona w Ostrowie

Liczba urodzeń w Ostrowie Wielkopolskim od trzech lat utrzymuje się powyżej 2 000. W minionym roku rodzice najczęściej decydowali się na imiona, które znajdziecie poniżej. Urząd Stanu Cywilnego podsumował 2020 rok.

W minionym roku w naszym mieście urodziło się 2 068 dzieci. Najpopularniejsze imiona nadawane w 2020 roku dziewczynkom: Julia (40 razy), Maja (37 razy), Hanna (37 razy), Zuzanna (36 razy), Zofia (36 razy), Oliwia (31 razy) i Laura (31 razy). Natomiast wśród chłopców królują imiona Franciszek (47 razy), Stanisław (42 razy), Jan (42 razy), Antoni (40 razy), Wojciech (40 razy), Aleksander (36 razy), Jakub (35 razy).

W Ostrowie Wielkopolskim zawarto 399 małżeństw, rozwodzono się 157 razy, a 5 par zdecydowało się na oficjalną separację. Urząd wydał 9 zaświadczeń o zdolności prawnej do ślubu za granicą i  20 zaświadczeń o stanie cywilnym za granicę.

154 pary obchodziły w 2020 roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. 70 z nich wręczono medale, 54 parom dostarczono medale  do domu ze względu na pandemię, a 22 pary zdecydowały się poczekać na uroczystość w 2021 roku po ustaniu pandemii, a 8 czeka na nadesłanie medali.

Wydano  10337 odpisów aktu urodzenia, małżeństwa, zgonu. USC wydał też 490 decyzji o przyznaniu jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia dziecka „miejskiego becikowego” (408 decyzji po 500 złotych, 73 decyzje po 1 000 złotych, 9 po 2 000 złotych).

W Ostrowie Wielkopolskim żyje 12 osób które mają 100 lat i więcej. Najstarszą osobą jest mężczyzna, który ma 103 lata.

W 2020 roku USC odnotował 1362 zgony.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
JULIA
3 lat temu

Mam na imię Julia i szczerze jestem w głębokim szoku, że innym jeszcze nie zbrzydło to imię. Gdy chodziłam do szkoły, normalnością było, że były zawsze po 2/3 Julie na klase… ile można? Czy nie warto byłoby wybrać dla swojego dziecka imienia wyjątkowego, a nie takiego, które ma już pół wsi? Oczywiście, każdy ma prawo do wyboru imienia i nikomu tego nie narzucam. Ale imię Julia jest już tak oklepane, że czasem się zbiera na wymioty :/

ktos
3 lat temu

Oczywiscie od paru lat utrzymuje sie trend nadawania imion zenskich Julia. Moim zdaniem to imie w ostatnich latach duzo stracilo przez to, ze Julkami internauci nazywaja dziewczyny w wieku dajmy 16 lat, ktore sa puste, zapatrzone w smartfona i godzinami publikuja glupie tresci na tiktoku osmieszajac siebie przy tym i czesto wchodza w zwiazki z przewaznie tzw badbojami. Przez to wielokrotnie maja problemy, zalamania nastroju, pretensje do swiata”czemu Mati znowu mnie zdradził z moją najlepszą psiapsiółą Anią??Jak on tak mogl?!?Przeciez mowil ze mnie kocha” hahaha… Mamy-wstrzymajcie sie z nazywaniem swoich dziewcząt Julkami, bo mogą mieć za parenaście lat do was o to spore pretensje..

Janusz
3 lat temu

Brakuje w top 3 Janusza i Grażyny

Gabi
3 lat temu

Każde imię dla dziecka jest ładne, ważne by dziecko było zdrowe 🙂
Pozdrawiam!

XYZ
3 lat temu

A gdzie Dżejsika?🤣

Olo
3 lat temu

Nie ważne. Imię. Najgorsze to że muszą mieszkać w lostrowie

DramaQueen
3 lat temu

A gdzie Dżejsiki i Keviny?

Gosc
3 lat temu

A gdzie Xavierki i Brajanki?

Mniej obiektywny
3 lat temu

I bardzo dobrze, nasze Polskie imiona a nie jakieś Allany i inne snobistyczne anglosaskie bezdźwięczne imiona.

9
0
Napisz co o tym sądziszx