Pożar sauny

Udostępnij
Tweet

W niedzielne południe doszło do pożaru prywatnej sauny w budynku wolnostojącym, na terenie jednej z posesji w Ostrowie Wlkp. Najprawdopodobniej doszło do samozapłonu drewnianej konstrukcji budynku w miejscu wyjścia komina na zewnątrz. Niektóre gatunki drzew osiągają temperaturę samozapłonu przy 210 stopniach C.

Ogień przedostał się do przestrzeni pomiędzy drewnianym sufitem, a blachą. Wezwani na miejsce strażacy gasili pożar od wnętrza, częściowo rozbierając sufit, a następnie od zewnątrz zrywając blachę.

Pożar zauważono w dość wczesnej fazie i wnętrze budynku nie zdążyło zostać objęte ogniem. Mieszkańcy posesji podjęli akcję gaśniczą za pomocą wody wylewanej z wiader, z węża ogrodowego i gaśnic.

W chwili zdarzenia nikogo nie było w środku i nikt nie został poszkodowany. Przeglądając doniesienia prasowe z Polski, okazuje się, że pożarom ulegają sauny zarówno te wyposażone w tradycyjne kominki jak i w piece elektryczne. Wypadki zdarzają się w saunach wolnostojących na prywatnych posesjach jak i w tych w hotelach.

Także jak widać w przypadku tej atrakcji trzeba szczególnie uważać.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
reni
3 lat temu

Co za debilne plakaty powieszono na skrzyżowaniu ul. Nowa Krępa – Witosa

Burn
3 lat temu

Bo w saunie to polewać kamień wodą trzeba nie naftą 😂

Rozważny
3 lat temu

Fryzjerzy i kosmetyczki powinni być niestety zamknięci, jest pandemia, a fryzjer i kosmetyczka ma bardzo bliski kontakt z drugim człowiekiem, nie mam nic do fryzjerów ani kosmetyczek, ale chodzi o zakażanie, mamy wyjść z pandemii, a włosy można sobie robić samemu w domach, każda kobieta potrafi coś tam wyczarować, a mężczyźni mogą nosić dłuższe włosy, nie te wygolone…..

.......
3 lat temu

Ja tam wolę solarium. Szkoda że zamknięte. Niesprawiedliwe . Ostatnio zamknęli jak salony kosmetyczne, fryzjerskie, tatuażu także. A teraz tamto działa. Słońca brak to nawet nie idzie skorzystać.

4
0
Napisz co o tym sądziszx