Kolizja na Rondzie Bankowym na oczach policjantów

Ostatnia w 2020 roku kolizja na rondzie bankowym wydarzyła się na oczach policjantów. Ich obecność miała wzmagać u kierowców czujność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Jak widać w tym przypadku się to nie sprawdziło. 

Kierowca Citroena C3 mógł być przekonany, że nikogo nie ma prawym pasie, ponieważ Ford znajdował się 3 długości auta z tyłu podczas początkowej fazy przejazdu po rondzie. Kierowca forda jednak dogonił citroena i scenariusz kolizji był już tradycyjny. Uczestnicy kolizji nie musieli długo czekać na radiowóz.

CZYTAJ  Budują niewymiarowy basen

31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gz
2 lat temu

Przypomina mi się rondo Orląt Lwowskich w Łodzi sprzed kilkunastu lat. Pięć wlotów. Trzy pasy. Kto chciał sobie przód wyklepać to pojechał chwilkę zewnętrznym pasem i już. Wystarczyło poczekać na jakiegoś łosia, który wjedzie na pasy wewnętrzne. I zadziwia mnie popieranie przez większość takich przepisów, które pozwalają na bezsprzeczną winę kierowcy auta w które wjadę.

Ekspert RD
2 lat temu

W Polsce obowiązuje ruch prawostronny i to z prawego pasa powinien zjeżdżać z ronda, a nawet jeżeli oznakowanie pozwalało mu zjechać z pasa lewego to ma bezwzględny obowiązek ustąpić pierwszeństwa przejazdu kierującym znajdującym się na pasie, który przecina. Tyle w temacie.

rondo-man
2 lat temu

FATALNE OZNAKOWANIE POZIOME jest przyczyna tych wypadków ,,,,Bedzie ich tam jeszcze sporo do konca roku

jan
2 lat temu

Pewnie miał porysowane z lewej strony i sobie załatwił naprawę z ubezpieczenia 🙂

Adam
2 lat temu

Wina oczywiście tego co jechał lewym pasem, przejeżdża linie przerywaną wjeżdżając na pas kierowcy z prawej. Dodatkowo po cholerę wy piszecie, przyspieszył dogonił, (to nie jest argument!), bo to z jaka prędkością się porusza auto osobowe jest sprawą „drugorzędną” i najmniej istotną, pierwszorzędne jest, to kto którym pasem jedzie i kto komu wymusza. Amen

Pawel
2 lat temu

Co za człowiek wyprzedza prawa strona jak by jechał jak wszyscy to by zauważył że ten z lewej zawsze może chcieć zjechać z ronda chyba normalne że każde auto zjeżdża z randa i trzeba być na to gotowym a nie wyprzedzać prawa strona

Marych
2 lat temu

Na rondzie bankowym kolizja zdarza się co tydzień albo jeszcze częściej. Kiedy wreszcie zmieni się organizacja ruchu, aby było bezpiecznie? Może światła?

Katarzyna21
2 lat temu

co za cymbał z lewego pasa na rondzie skręca w wyjazd na prawo ??????

zxcvbn
2 lat temu

c3 był już na pasie zewnętrznym. Ciekawe czy przyjął mandat? Myślę, że obejrzenie nagrania od razu po zdarzeniu mogłoby zmienić nastawienie policji i obu kierowców. Ponadto czekamy na przygotowanie projektu przebudowy tego ronda. Projekt przedstawiony na MZD wydaje się słuszny (nie tworzyłbym tylko dodatkowego pasa na głogowskiej a wjazd z Chopina/wrocławska na głogowską skierowałbym na prawy pas dla jadących po rondzie) chociaż w pierwszych dniach po przebudowie będzie wiele komplikacji (szczególnie dla tych którzy nie przyjrzą się jemu na mapie). Mam nadzieję że MZD jak i policja i wszystkie portale opublikują organizację ruchu w tym miejscu po przebudowie.

Gal
2 lat temu

Lewy pas tylko do jazdy w lewo i po klopocie

31
0
Napisz co o tym sądziszx