OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Premier usunął plan wprowadzenia godziny policyjnej w Sylwestra

Premier Mateusz Morawiecki pokazał dziś, że powołany przez niego Minister Zdrowia znowu się pomylił. Tym razem chodzi o Sylwestra i planowaną godzinę policyjną. Premier, reprezentujący partię o dumnie brzmiącej nazwie Prawo i Sprawiedliwość, dopuścił głosy przedstawicieli środowiska prawniczego, kwestionujące podstawy prawne planowanych ograniczeń.

Dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że w sylwestra nie będzie obowiązywała godzina policyjna. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał wprowadzenie zakazu przemieszczania się w ten dzień. Spotkało się to z wieloma protestami wskazującymi na brak dostatecznej podstawy prawnej.

Zakaz przemieszczania się miał obowiązywać w Sylwestra w godzinach od 19:00 do 6:00. Ostatecznie jeszcze przed świętami premier Morawiecki przyznał się do błędu i potwierdził, że nie ma podstawy prawnej do zakazu przemieszczania się.

Na konferencji powiedział: „Aby mogła być zastosowana musielibyśmy – za decyzją pana prezydenta – wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie potrzebne instrumenty, poza m.in. godziną policyjną” – powiedział Morawiecki.

„W sylwestra apelujemy o to, by bawić się, cieszyć, tańczyć w gronie nie dużym, tylko żeby spędzić go w gronie kameralnym. Tylko różne grupy zawodowe, które potrzebują móc korzystać z bazy hotelowej będą mogły móc z nich korzystać” – podkreślił Morawiecki. „Dla ogromnej większości ludności apelujemy o pozostanie w domu” – dodał.

„Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, nieużywanie fajerwerków, żeby ten sylwester minął spokojnie. Wiem, że to nie jest to, czego oczekiwaliśmy po sylwestrze kilka miesięcy temu, ale w tym roku tak powinno być” – mówił.

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
starszy pan
2 miesięcy temu

ta niekompetencja w wydawaniu decyzji ,a następnie cofaniu jej jest ewenementem na skalę światową .Tak nieudolnej władzy jeszcze w tym kraju nie było . Gierek nawet nie śnił o takim zadłużeniu państwa jak to ma obecnie miejsce .Ale jaki naród taka władza .

Tez chce się bawić w sylwka!!
2 miesięcy temu

Wiecie coś o zakonspirowanej imprezie sylwestrowej w jednej z restauracji na rynku??
Ponoć właściciel dogadał się z Policja i ma spokój a Sylwek w pomieszczeniach których z poziomu chodnika rynkowego nie da się sprawdzić…
ktoś coś ???

Wojciech
2 miesięcy temu

No tak. Krzywousty zapowiedział 3 falę (fala ,,wyższa” od Mount Everestu!), od dzisiaj wprowadził kolejny lockdown żeby dorżnąć gospodarkę, więc Iluminaci zapewne są z niego dumni.

olo
2 miesięcy temu

I co??? Pisałem tu wcześniej, że to nielegalne i mogą mnie cmoknąć. Siedźcie na dupach w domach i róbcie pod siebie ze strachu przed bezobjawową chorobą.

Focus21
2 miesięcy temu

Byłem w II święto wieczorem na ostrowskim rynku ok 19 z rodzinką zobaczyć świecąca się choinkę. Byliśmy sami, jedynie menele, i młodzież strzelająca do siebie że sztucznych ogni. Żadnej straży miejskiej, a potem nie dziwota że miasto umiera jak powiedział klasyk

Blok nr. 12
2 miesięcy temu

Powinna być ta godzina policyjna bo te penery i żule co stoją na dembińskiego koło stacji Lotos i na byłym boisku do koszykówki by wkoncu w domu siedziały. Codziennie tam stoją i z nimi ten Szymon chłopak już pod 40 a tylko pije i za robotę się nie weźmie pijak.

cep
2 miesięcy temu

i dupki z PIS kolejny raz prawnie zostały dupkami z PIS

Gonzalezz
2 miesięcy temu

Może policzyli ilu emerytów to komuchy, a ilu to mochery i jednak wyszło, że kovid to dekomunizacja. Mimo wszystko, po ogromnym bólu D, okazało się, iż z dużej chmury mały deszcz, a lewe media pompowały sensacje aby durne lemingi szału dostali.

realista
2 miesięcy temu

powinna być bo bydło od lampartki znów zacznie stadnie chodzić

do jasiu
2 miesięcy temu

do jasiu
A później kto przyjdzie ? Będzie lepiej w Polsce ? Kiedy wszystkim w Polsce żyło się dobrze ? Za jakiej partii rządzącej ? Opowiadaj

27
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x