Wielkopolska policja otrzymała nowoczesny śmigłowiec

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu jako jedna z kilku w kraju, posiada w swojej strukturze Sekcję Lotnictwa Policji. 15 grudnia br. sekcja wzbogaciła się o helikopter Bell-407 GXi.

Nowe, lekkie śmigłowce Bell-407 GXi są kolejnym – po trzech śmigłowcach S-70i Black Hawk – zakupem Komendy Głównej Policji mającym na celu rozwój policyjnego lotnictwa, co jest jednym z elementów programu modernizacji służb mundurowych. Śmigłowce Bell-407 GXi zastąpią wycofywane z eksploatacji Mi-2.

Bell-407 GXi to śmigłowiec patrolowo–interwencyjny, który będziemy wykorzystywać także do zabezpieczeń czy pościgów. Umożliwia latanie w dzień i w nocy. Ma doskonałą awionikę oraz bardzo dobry i sprawdzony silnik o mocy 813 koni mechanicznych (KM). Duży nadmiar mocy umożliwia wykonanie bardzo wysokiego zawisu, co pozwala bezpieczniej realizować zadania zgodne z ich specyfiką.

Śmigłowiec Bell-407 jest wyposażony w wysokiej klasy kamerę termowizyjną, standardową kamerę oraz reflektor o różnych trybach oświetlania terenu. Jest również dalmierz laserowy. Dzięki nowoczesnej technice będzie możliwość przesyłania danych rejestrowanych przez operatora śmigłowca, w czasie rzeczywistym na stanowisko dowodzenia.

Dotychczas w wielkopolskiej Policji latał Mi-2, który po wypracowanym resursie (11 lat w naszym województwie), przejdzie na zasłużoną emeryturę.

Dane techniczne Bell-407 GXi

Zasięg maksymalny: 728 km

Prędkość przelotowa: 246 km/h

Prędkość maksymalna: 260 km/h

Ciężar użyteczny: 1221 kg

Zużycie paliwa: 170 l/h

Ładowność: 1047 kg

Paliwo zbiornik główny: 484 l

Możliwość zbiornika dodatkowego: 72 l

Na pokładzie Bell-407 GXi zamontowany jest G1000H NXi Integrated Flight Deck firmy Garmin dostosowany dla pilotażu w goglach noktowizyjnych, oferujący najwyższej jakości wyświetlacze oraz szybkie procesory, co gwarantuje odpowiednią jasność i czytelność, szybszy rozruch i wyświetlanie map. Wyposażony jest w system łączności policyjnej, a także możliwość łączności z tabletami i smartfonami.

POLECANE NEWSY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
thepilot
1 rok temu

BARDZO NOWOCZESNY ŚMIGŁOWIEC PRODUKOWANY OD 1995 ROKU… PO Zdjęciach widać, że ma już najlepsze chwile za sobą (zużycie tylnego wirnika) A przypomnę, że mieliśmy mieć 50 nowych i montowanych w Polsce śmigłowców… Kasa się rozpłynęła, a latać nie ma czym.

pytek2
1 rok temu

Zapewne, piloci będą mieli dużo lotów treningowych z kierownictwem rządu i kleru katolickiego na pokładzie w charakterze obserwatorów.
Teraz się nikt nie będzie czepiał , że rozbijają limuzyny rządowe.

75thecrow
1 rok temu

Wykorzystają go w sylwestra wyjdziesz wieczorem z psem na siku zamkną Ciebie i psa

Drużyna ilościowa RD Speed
1 rok temu

Może wykorzystają go w Ostrowie do pościgów za dostawczymi Daciami, starymi Audi 2.0 w dieslu aha no i Fiatami 500 hah

McJ
1 rok temu

Będą teraz gonić mistrzów kierownicy w Daciach i starych Audi za pomocą śmigłowca, bo w BMW nie dawali rady złapać nikogo…

win
1 rok temu

Znając umiejętności naszej policji to zapewne zaraz go rozbiją o czyjąś chatę a swoją drogą to strach bo będą teraz bezpiecznie z powietrza gaz rozpylać i z góry ciskać w ludzi pałkami teleskopowymi.Ciekawe czy podwieszą misia?

6
0
Napisz co o tym sądziszx