Został zaatakowany za tęczową maseczkę

Jakub Kurzajek jest lokalnym kaliskim aktywistą LGBTQIA+ i często bywa w Ostrowie służbowo i prywatnie. Wieczorem w sobotę po godzinie 20 szedł ulicą Raszkowską. Miał założoną tęczową maseczkę. Przy Ostrowskim Centrum Kultury został zaatakowany słownie przez grupę liczącą około 10 osób w wieku 15-20 lat.

Ponieważ pan Jakub miał tęczową maseczkę, usłyszał pod swoim adresem niecenzuralne słowa. Nie reagował na zaczepki i szedł dalej w stronę centrum miasta. Nagle na wysokości parkingu przy skrzyżowaniu ulic Raszkowskiej i Wolności podbiegło do niego 3 chłopaków krzycząc by oddał im wzbudzającą kontrowersję maseczkę.

35-latek robił uniki. Po krótkie chwili jeden z nich uderzył go pięścią prosto w oko. Drugi z mężczyzn go kopnął w nogę, a trzeci zerwał tęczowe przypinki z plecaka. Krzyczeli by więcej nie zakładał takiej maseczki.

Pan Jakub skojarzył, że kilka tygodni temu również mu zerwano maseczkę w biały dzień na ulicy Kolejowej. Wczorajsi napastnicy byli zamaskowani.
Pan Jakub musiał pojechać do szpitala, ponieważ ma problem z widzeniem na prawe oko. Bezpośrednio po zdarzeniu wezwał policję.

Jest zdruzgotany agresją, która pojawia się nawet w biały dzień na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  16-latek nie przeżył potrącenia przez pociąg (z REGIONU)
Subskrybuj
Powiadom o

70 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bn
3 lat temu

Jebany złodziej

Paul
3 lat temu

Po godzinie 20 to nie jest w bialy dzien 🤷‍♂️

becks'a
3 lat temu

Ale bym te małpy prał. Każdego zęba bym im wbił do żołądka a potem oddał sprawę do sądu i żądał odszkodowania od ich małpich rodziców za odciski na rękach. Żadnej litości dla zasrańców

dla równości
3 lat temu

A jaki problem kupić gaz pieprzowy i zwyrodnialcom po oczach? Łatwiej wtedy zadzwonić na Policję jak się zwijają z bólu zwyrodnialcy, bo mają trudniej z atakami gdy zwijają się z własnej głupoty. Obrona własna. Nie reagować na zaczepki, olewać bydło, ale jak zaczyna podskakiwać i zagrażać zdrowiu, gdy sobie idziesz ulicą, to skorzystać z ustawowego prawa do obrony własnej i popsikać ich i zacząć walczyć o własne prawa legalnymi sposobami. Trzymam kciuki za zaatakowanego w walce z przestępcami, tylko umysłem radzić sobie z tymi, którym natura tego daru poskąpiła.

Ostatnio edytowany 3 lat temu by dla równości
Adi
3 lat temu

Nie on pierwszy nie ostatni dostał łomot! Chcą równego traktowania? Proszę bardzo… no bez żartów 🙈

Doris
3 lat temu

Ostrów Wielkopolski homofoby jeb…e jak czytam wasze komentarze to wstyd ile w was nienawiści. Pewnie tu piszecie a w niedzielę będziecie zap…ć do kościoła.

Kamil
3 lat temu

Też jestem gejem i nie wiem po „kiego ch*ja” nosicie te tęczowe pierdoły. Nigdy nie spotkałem się z żadnymk oznakami nienawiści- hmm może dlatego, że się nie afiszuję? ŻAŁOSNE.

Nie istnieje prowokowanie homoseksualizmem
3 lat temu

Tęcza to nie obnoszenie się. Tęcza to symbol równych praw. Symbol, który musi istnieć tak długo jak długo ludzie nie zrozumieją, że nie można atakować ludzi za inną orientację.
Poza tym, jeśli jesteś w związku heteroseksualnym i idziesz ulicą trzymając sowją drugą połówkę za rękę, to też się z tym obnosisz.

JP
3 lat temu

Te środowiska LGBT to zwykli chuligani, prowokatorzy, hipokryci. Gość ze zdjęcia znieważył godło Polski. Inni sprejami brudzą budynki, pomniki, wszędzie przyklejają jakieś naklejki. Np na demonstracjach w słusznej sprawie (przeciw ograniczeniu aborcji) więcej widać flag tęczowych niż biało – czerwonych czy nawet Unii Europejskiej. A gdy w końcu dostaną wp…dol to zaraz idą do mediów pokazać jacy to Polacy są nietolerancyjni i w ogóle be. A sami przecież robią wszystko by pokazać że normalni nie są, za nic mają porządek i kulturę.

Zz
3 lat temu

Najpierw prowokuje, a później skomli! Brawa dla młodzieży

70
0
Napisz co o tym sądziszx