Ostrów dostał 0 zł od Rządu

Udostępnij
Tweet

Jak przekonują władze Ostrowa od lat potrafią skutecznie pozyskiwać fundusze zewnętrzne na ważne inwestycje dla mieszkańców. – W sumie otrzymaliśmy blisko 238 mln zł, głównie ze środków europejskich, a także z funduszy krajowych. Nadal jednak mamy jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego podobnie, jak w przypadku pierwszego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, za pośrednictwem wojewody wielkopolskiego złożyliśmy wnioski o dofinansowanie 4 ważnych inwestycji dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Te zadania to:
– Przedszkole i żłobek przy ul. Dobrej
– Centrum treningowo-sportowe „Za parowozownią”
– II etap północnej ramy komunikacyjnej miasta
– Budowa zbiornika retencyjnego przy ul. Wrocławskiej

Warto podkreślić, że każda z tych 4 inwestycji – nie tylko wpisuje się w kryteria przyznawania dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale również w listę inwestycji o „strategicznym znaczeniu dla lokalnej społeczności”, o których mówił szef polskiego rządu. Teoretycznie mogliśmy więc otrzymać ponad 50 mln zł na zrealizowanie tych zadań!

Niestety, tym razem Ostrów Wielkopolski i jego mieszkańcy nie otrzymali z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ani złotówki. Taki sam los spotkał również kilkadziesiąt innych miast, m. in. Poznań, Piłę, Łódź, Świdnicę, Gdańsk, Sopot czy Olsztyn. W ich przypadku wysokość dotacji w II etapie dzielenia środków funduszu wyniosła również 0 złotych…

My jednak się nie poddajemy i mamy nadzieję, że ostatecznie otrzymamy dofinansowanie w ramach ogłoszonego niedawno trzeciego etapu naboru wniosków. Dlatego będziemy dalej zabiegać o rządowe dofinansowanie na inwestycje dla ostrowian, tym bardziej, że środki RFIL mają rekompensować samorządom milionowe straty w PIT i subwencji ogólnej. Rząd nie zarządza przecież „własnymi” środkami, a jedynie decyduje, gdzie i na co przeznaczać pieniądze podatników. Warto zatem, aby wszyscy byli równo traktowani. Ostrowianie i mieszkańcy innych miast też płacą podatki.

CZYTAJ  Odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Ostrowa

Tymczasem powiatowy szpital otrzymał 14 milionów zł

Powiatowy szpital dostał 14 mln zł

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
2 lat temu

ja jako dzialkowec nie chce panoramy polnocnej,bo wies bydzie walic na skroty do miasta,jak tralala

do Adama
3 lat temu

Ramę północną to zobaczysz, jak własne ucho bez lusterka. Nie ma jej w planach, poza może kilkuletnim pogrzebaniem przy Torowej.

do cosa nostra
3 lat temu

Coś ci się głupku pomyliło. PO nie rządzi w Ostrowie od 5 lat. Pokaż też co PO ukradło w Ostrowie? A na marginesie, a ile ty ukradłeś innym? Jasiu, a lekarstwa wziąłeś?

miłosnik naszego kochanego miasta
3 lat temu

Beata jest samowystarczalna podniesie podatek , za smieci i kasy ma tyle ze starczy jescze na premie dla prezesów i niewykorzystany urlop . a cos mi się wydaje ze pieniądze dostali ale mogli zapomniec bo dla nich to jakas jałmuzna

24
0
Napisz co o tym sądziszx