OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrów dostał 0 zł od Rządu

Jak przekonują władze Ostrowa od lat potrafią skutecznie pozyskiwać fundusze zewnętrzne na ważne inwestycje dla mieszkańców. – W sumie otrzymaliśmy blisko 238 mln zł, głównie ze środków europejskich, a także z funduszy krajowych. Nadal jednak mamy jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego podobnie, jak w przypadku pierwszego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, za pośrednictwem wojewody wielkopolskiego złożyliśmy wnioski o dofinansowanie 4 ważnych inwestycji dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Te zadania to:
– Przedszkole i żłobek przy ul. Dobrej
– Centrum treningowo-sportowe “Za parowozownią”
– II etap północnej ramy komunikacyjnej miasta
– Budowa zbiornika retencyjnego przy ul. Wrocławskiej

Warto podkreślić, że każda z tych 4 inwestycji – nie tylko wpisuje się w kryteria przyznawania dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale również w listę inwestycji o „strategicznym znaczeniu dla lokalnej społeczności”, o których mówił szef polskiego rządu. Teoretycznie mogliśmy więc otrzymać ponad 50 mln zł na zrealizowanie tych zadań!

Niestety, tym razem Ostrów Wielkopolski i jego mieszkańcy nie otrzymali z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ani złotówki. Taki sam los spotkał również kilkadziesiąt innych miast, m. in. Poznań, Piłę, Łódź, Świdnicę, Gdańsk, Sopot czy Olsztyn. W ich przypadku wysokość dotacji w II etapie dzielenia środków funduszu wyniosła również 0 złotych…

My jednak się nie poddajemy i mamy nadzieję, że ostatecznie otrzymamy dofinansowanie w ramach ogłoszonego niedawno trzeciego etapu naboru wniosków. Dlatego będziemy dalej zabiegać o rządowe dofinansowanie na inwestycje dla ostrowian, tym bardziej, że środki RFIL mają rekompensować samorządom milionowe straty w PIT i subwencji ogólnej. Rząd nie zarządza przecież „własnymi” środkami, a jedynie decyduje, gdzie i na co przeznaczać pieniądze podatników. Warto zatem, aby wszyscy byli równo traktowani. Ostrowianie i mieszkańcy innych miast też płacą podatki.

Tymczasem powiatowy szpital otrzymał 14 milionów zł

Powiatowy szpital dostał 14 mln zł

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do Adama
5 miesięcy temu

Ramę północną to zobaczysz, jak własne ucho bez lusterka. Nie ma jej w planach, poza może kilkuletnim pogrzebaniem przy Torowej.

do cosa nostra
5 miesięcy temu

Coś ci się głupku pomyliło. PO nie rządzi w Ostrowie od 5 lat. Pokaż też co PO ukradło w Ostrowie? A na marginesie, a ile ty ukradłeś innym? Jasiu, a lekarstwa wziąłeś?

miłosnik naszego kochanego miasta
5 miesięcy temu

Beata jest samowystarczalna podniesie podatek , za smieci i kasy ma tyle ze starczy jescze na premie dla prezesów i niewykorzystany urlop . a cos mi się wydaje ze pieniądze dostali ale mogli zapomniec bo dla nich to jakas jałmuzna

cosa nostra
5 miesięcy temu

nie ma problemu w ostrowie rządzi PO co nakradło sporo to sie POdzielą z ostrowianinami

Mieciq
5 miesięcy temu

Inwestycje strategiczne. A na Aquapark z kampani Grzeszczyka znalazły się kredyciki 😁 może by tak najpierw myśleć o inwestycjach strategicznych, a w drugiej kolejności o tych PRowych.

damian
5 miesięcy temu

Smutne ,lecz prawdziwe , kara za list w sprawie VETA 😉

adam
5 miesięcy temu

wyrwane z kontekstu, nigdy za nikim nie byłem ale widać, że pp Klimek coś robi w tym mieście. jak powstanie polnocna rama Ostrowa i trochę więcej zakładów pracy to będę całkiem zadowolony

ko
6 miesięcy temu

jaki Wojewoda takie i środki . Srodki finansowe od rzadU “0” zl wiec wartośc wojewody mniuej niz “0” / co tutaj dodać.

Grzegorz
6 miesięcy temu

ŁEWACKIE
MIASTO I TE UNIJNE PODSKOKI Z FLGAMI ALBO ZAPRASZANIE GEJA NA ŚWIETO MIASTA

Polak
6 miesięcy temu

No ja się nie dziwię rządowi, gospodarka jeszcze istnieje, bo rządzi Prawica, a tu w Ostrowie radykalnie LEWACKIE!!! PORAŻKA!!! Chce mi się wymiotować na lewactwo, zabijanie nienarodzonych dzieci, ateizm i lgbt i jeszcze +

23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x