o. Rydzyk tłumaczy się ze swoich kontrowersyjnych słów w kontekście Edwarda Janiaka

„Chcę stanowczo oświadczyć, iż w słowach, które wypowiedziałem 5 grudnia 2020 r. przy okazji obchodów rocznicy założenia Radia Maryja nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych” – pisze ojciec Tadeusz Rydzyk w oświadczeniu. Duchowny w ubiegłą sobotę mówił m.in. o biskupie Edwardzie Janiaku – pod którego adresem wysuwane są zarzuty dot. ukrywania przestępstw seksualnych podległych mu księży – i o „kamienowaniu” duchownych słowami. „To, że ksiądz zgrzeszył… no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?” – powiedział m.in. o. Tadeusz Rydzyk.

O. Tadeusz Rydzyk wspomniał bp. Edwarda Janiaka: „To jest współczesny męczennik. Mediów. Media to zrobiły”.

Biskup jest podejrzany o tuszowanie pedofilii w polskim Kościele. Afera wokół biskupa wybuchła po filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. W nim dziennikarze przedstawili sprawę księdza Arkadiusza H., który przez lata miał molestować seksualnie chłopców. W dokumencie zostały pokazane też zaniedbania ze strony ordynariusza diecezji. W związku z tym prymas Polski abp Wojciech Polak skierował do Watykanu wniosek o przeprowadzenie dochodzenia w tej sprawie.

„I nie dajmy się, katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią – i wszyscy się trzęsą. Udowodnij. (…) Udowodnij mi winę. A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy. I myślę, że w Kościele powinniśmy się nie bać i upominać się o sprawiedliwość” – mówił dalej redemptorysta, odnosząc się do filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

„To, że ksiądz zgrzeszył… no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko: Maryja. I Pan Jezus przyszedł podnosić nas wszystkich” – mówił dalej o. Tadeusz Rydzyk, po czym stwierdził: „Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje. I tych biskupów… Nie patrzą na nic. Ksiądz biskup Janiak na raka choruje. I ma walczyć z tym wszystkim? To go szybciej rak zje. (…) Ilu takich jest? Ilu biskupów już zabili w Polsce?”.

Ojciec Rydzyk wydał oświadczenie

„Chcę stanowczo oświadczyć, iż w słowach, które wypowiedziałem 5 grudnia 2020 r. przy okazji obchodów rocznicy założenia Radia Maryja nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych. Tacy sprawcy, po rzetelnym dochodzeniu i udowodnieniu winni spotkać się ze stosowną karą” – napisał w oświadczeniu opublikowanym na stronie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tęczowy
2 lat temu

Jak któryś z prokuratorów próbowałby cos zrobić, to mu dziecka nie ochrzczą, ślubu kościelnego nie dadzą, nie pochowają na katolickim cmentarzu. Kościół ma zbyt dużo argumentów, aby przestraszyć się jakiejś Scheuring-Wielgus .

seniortakaprawda
2 lat temu

Tłumaczenie Rydzyka będzie do czasu aż lud nie zmądrzeje i dojdzie do wniosku że siedzę w domu, nie idę do kościoła, nic się nie dzieje jestem takim samym człowiekiem jak chodziłem co tydzień. Zaoszczędziłem. KK zawsze będzie się przewrotnie tłumaczył iprzysięgał na wszelkie świętości, ze nie winny. Co innego mówi i co innego czyni. Kto ich rozpracował, co za ptaszki to dzisiaj może świętować.

Dżon
2 lat temu

W przeszłości Rydzyk bronił Abp Wesołowskiego mówiąc że media się nad nim pastwią,bronił abp Michalika po jego wypowiedzi że dzieci są winne pedofilii i wciągają w nią księży, ksiądz pedofil z Tylawy skazany za molestowanie 6 dziewczynek odprawia w jego radiu różaniec,teraz publicznie Rydzyk mówi że Janiak to męczennik i wzywa do wyciszania afer pedofilskich.I ten człowiek ma czelność mówić że jego intencją nie jest ranienie ofiar pedofilii w sutannach???Niedobrze się robi jak się tego słucha.

McJ
2 lat temu

„Tacy sprawcy, po rzetelnym dochodzeniu i udowodnieniu winni spotkać się ze stosowną karą”. Już widzę jak w tym kraju zamyka się gościa z koloratką w więzieniu.I niby miałby udowadniać winę, skoro nawet sam Ziobro słuchał Rydzyka bez reakcji.
Jedna wielka kato-patologia.

GORSZY SORT
2 lat temu

Rydzyk to szatan😈
DEBIL w kiecce!!!
Złodziej oszust kłamca broniący swoich kolegów pedofili!!!
Oszust co dostał auta od bezdomnego co jak dał tak zaraz umarł🤣dobre oszustwo!
A są debile co w to wierzą!
Biznesmen zasrany co go wspiera i daję kasę pieprzone PiS!!!
TVtrwam i radio ma wryja to słuchają i oglądają nawiedzeni idioci!!!
👿Rydzyk sekta zwaną Kościół i PiS to jedna mafia oszustów zlodziei i pedofili z kaczką na czele!!!
JE*AĆ PIS i Rydzyka!!!
Oszuści WYPIE*DALAĆ!!!!
Chcecie aby w Polsce było OK to oddzielić Kościół od polityki i wyje*ać Pisiorów!!!
A debile broniący tego ścierwa WALCIE SIĘ👊
Wierzycie w nich to jesteście tak samo nawiedzeni i walnięci jak oni!!!

Ok
2 lat temu

Ten typ broni bo ma coś na sumieniu jeden wart drugiego sami szarlatani w tych sukmanach chodzą niby ksiądz A takie grzechy Rydzyk idź do piekła czorcie

Muminek
2 lat temu

Jaja myt przy samej dupie i zaro bydzie spokój.

NO RESPECT
2 lat temu

A nie, to ok…
🤮

Leszek
2 lat temu

Nie znoszę gdy robi się ze mnie idiotę nie byłem nie jestem i nigdy nie będę słuchaczem radia dla debili gość powinien siedzieć i tyle w temacie

sens
2 lat temu

teraz idzie w zaparte

12
0
Napisz co o tym sądziszx