OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pijany syn zatrzymany, a ojciec groził popełnieniem samobójstwa

W miniony poniedziałek został zatrzymany mężczyzna prowadzący pojazd w stanie nietrzeźwości, któremu towarzyszył nietrzeźwy ojciec. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie.

W dniu 30.11.2020 roku dyżurny został powiadomiony o jeżdżącym po miejscowości Ostrzeszów pojeździe typu bus, w którym znajduje się dwóch nietrzeźwych mężczyzn.

Poinformowani o powyższym funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy o godzinie 17:50 na ul. Pogodnej w Ostrzeszowie zatrzymali pojazd odpowiadający opisowi. Jak się okazało kierował nim 33-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie towarzyszył 57-letni ojciec, od którego czuć było woń alkoholu, lecz odmówił poddania się badaniu na trzeźwość, który w trakcie wykonywanych czynności oświadczył, że jeśli syn zostanie zatrzymany to on popełni samobójstwo.

W związku z powyższym obydwóch mężczyzn zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, a następnie umieszczono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych.

Wobec 33-latka wszczęto postępowanie z art. 178a § 1 kodeksu karnego, natomiast jego ojca po wytrzeźwieniu zwolniono.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x