OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zlot miłośników letnich opon (foto +wideo)

W ciągu kilkudziesięciu minut doszło do około 10 kolizji na terenie powiatu ostrowskiego. Pośrednią przyczyną był zalegający śnieg na wielu drogach. Niestety jeszcze nie wszyscy wymienili opony na zimowe, a ci na letnich nie zachowywali szczególnej ostrożności.

Tak było m.in. w przypadku zderzenia na skrzyżowaniu ulic Okólna i Czarnieckiego w Ostrowie Wlkp. Policjantka kierując białym Volvo na łuku drogi pojechała prosto, uderzając w Forda Kugę, również kierowanego przez kobietę. Ford miał zamontowane opony całoroczne, a Volvo letnie.

Pozostałe kolizje miały miejsce m.in. w Nowych Skalmierzycach, Chojniku, Sieroszewicach, Przybysławicach.

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Darek
1 miesiąc temu

Za komuny drogowcy lepiej dbali o drogi niż za PiSu. Żal im na sól, lepiej niech ludzie tracą zdrowie w wypadkach. Wstyd dla drogowców, choć w sumie bardziej do zarządów miast i gmin. Ci co w tym dniu nie jeździli po drogach niech się nie mądrują, bo jak na ulicy szklanka to opony zimowe nic nie pomogą. Jechałem w tym dniu, na nowych porządnych zimówkach i pomimo bardzo małej prędkości kilkukrotnie mnie zarzuciło. A autor tekstu jak widać wyborca PiSu bo winę widzi tylko w oponach i śniegu, a nie w tym, że lód był na niektórych drogach do następnego dnia rano. Odszkodowania dla kierowców którzy ponieśli straty w tych wypadkach powinno ponosić miasto. Nie po to jest pierdylion podatków w paliwie, żeby nie móc jak człowiek, bezpiecznie wrócić z pracy do domu.

bartek
1 miesiąc temu

Po katach srota a na kota zganiota- pretensje do drogowcow a mistrzowie na filmie?.. dobrze to widac.

józef
1 miesiąc temu

na traugutta przy wulkanizacji winien być wprowadzony ruch wahadłowy ulica,wjazdy zastawione samochodami

xxxx
1 miesiąc temu

Ledwo poprószyło a już takie cuda na drogach! haha Rząd powinien ogłosić stan klęski żywiołowej ! DRAMAT ludzie z wami DRAMAT !!

Endriu
1 miesiąc temu

Blacharze i lakiernicy już zacierają ręce, nadszedł czas żniw.

Endriu
1 miesiąc temu

Blacharze i lakiernicy już zacierają ręce, nadszedł czas żniw.

Erwin
1 miesiąc temu

Nie naśmiewacie się z kierowców tylko z samorządów bo wstyd żeby auta pod górke nie mogły podjechać bo nie jest posypane

POS
1 miesiąc temu

Jak współczynnik tarcie bliski zero to żadna opona Ci nie pomoże, tylko rozsądek i umiejętności lub kotwica za samochodem

Laus
1 miesiąc temu

Dziś na DK25 swoim 4×4 cisnalem 120 km/ godz, wyprzedzając lewym pasem wszystkie zawalidrogi.

taotaz
1 miesiąc temu

Ja mam pytanie co dadzą zimowe opony na lód? Moim zdaniem nic!

26
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x