OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ojciec z synem zatrzymali pijanego kierowcę

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 55-letniego mężczyzny. Kierujący osobowym golfem miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Amator jazdy na ,,podwójnym gazie” musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną i karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego doszło w niedzielę, 29 listopada. Z relacji świadków, którzy jadąc samochodem widzieli przemieszczający się samochód m-ki VW Golf wynika, że kierujący nim mężczyzna wjechał na skrzyżowanie najprawdopodobniej ignorując czerwone światło. Tym samym wymusił pierwszeństwo przejazdu. 21-latek, by uniknąć kolizji drogowej zatrzymał swój pojazd i przepuścił kierującego golfem. Mając jednak przypuszczenia, że może być on nietrzeźwy pojechał za pojazdem.

Gdy kierowca zatrzymał się na parkingu jednego ze sklepów, 21-latek wraz ze swoim ojcem podjął decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy i powiadomieniu Policji.

Dyżurny komendy po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował patrol. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że kierujący pojazdem, 55-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego był pijany. Urządzenie wskazało blisko 2,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Kierujemy słowa uznania i podziękowania do 21-latka i jego ojca za obywatelską postawę, która być może zapobiegła tragedii na drodze.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ja
3 miesięcy temu

Rysiu to ty ?

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x