OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Jak bardzo podrożeją słodkie napoje od nowego roku?

Od 1 stycznia 2021 r. wchodzi w życie przepis podnoszący cenę napojów słodzonych. Sęk w tym, że nie tylko tych słodzonych cukrem, ale także aspartamem np. Coca Cola Zero. W przypadku 2 litrowej coli cena wzrośnie aż o 1,8 zł. W praktyce będzie to wzrost z 5 zł do 6,8 zł.

Przykładowe dodatkowe opłaty dla danych pojemności jakie nas czekają jeżeli chodzi o dwie popularne pozycje firmy Coca-Cola:
330 ml Cola 0,30 zł Cola Zero 0,20 zł
500 ml Cola 0,45 zł Cola Zero 0,30 zł
850 ml Cola 0,77 zł Cola Zero 0,51 zł
1,5 l Cola 1,35 zł Cola Zero 0,75 zł
2 l Cola 1,80 zł Cola Zero 1,20 zł
Burn Puszka 0,27 zł
Monster zwykły 0,32 zł Monster bez cukru 0.10 zł

Tzw. podatek cukrowy uderzy także w polskie firmy produkujące soki owocowe. Internauci zastanawiają się czy wzrost cen papierosów wpłynął na spadek ich sprzedaży. Rządzący twierdzą, że podniesienie cen tego typu napojów ma spowodować spadek ich sprzedaży i poprawę zdrowia Polaków.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
McJ
1 miesiąc temu

Skoro papierosy, alkohol, napoje słodzone i inne szkodliwe produkty drożeją. Natomiast produkty zdrowe i pro-eko jakoś nie tanieją – to o jakiej trosce o zdrowie obywateli mówimy?
Zwyczajne łatanie dziur nowymi podatkami.

kefir
1 miesiąc temu

Pisowskie komuchy przykręcają śrubę. Nie wiem dlaczego oni tak nienawidzą Polski i Polaków?

ffffffff
1 miesiąc temu

A co rządzących obchodzi co ja piję !!!!!!!!!! To jest moje sprawa, moje zdrowie. Kolejna sprawa spadek sprzedaży doprowadzi do zwolnień i bankructw. Za chwilę będzie jak na pocz. lat 90-tych, że wypicie napoju w puszcze będzie wielkim rarytasem.

Nick
1 miesiąc temu

Od nowego roku przechodze na diete. Suchy chleb i woda. Zaoszczedzone pieniądze bede mógł wydac na droższy prąd i oplate za śmieci. W sumie wyjde na zero wiec nie wiem co te ludzie narzekają:)

To byl oczywiscie żart a tak na poważnie ***** ***

ZoR
1 miesiąc temu

PiS – podatki i skandale… a to wszystko za miskę ryżu

buu
1 miesiąc temu

Taa – już widzę jak chodzi im o nasze zdrowie – tylko o kasę im chodzi i tyle w temacie. Zdrowie to tylko pretekst do nakładania dodatkowych podatków itd.

Ja
1 miesiąc temu

Pije to co mogę jestem k**wa wolnym człowiekiem a nie jak pod zaborami ktoś lubi wodę ok spoko ale jak ktoś woli słodkie to ma do tego prawo kaczor jebni się w ten pusty łeb bo to co wy robicie to jest dramat

Kiszka
1 miesiąc temu

Jeśli rząd tak bardzo dba o nasze zdrowie to dlaczego nie opodatkuje jeszcze bardziej produktów zawierających alkohol oraz tytoń?

B.
1 miesiąc temu

Dla mnie bez znaczenia. Pije wodę czysta. A nie słodzone nie zdrowe napoje.

Lech
1 miesiąc temu

Jakże się wzruszyłem, troska rządu o moje zdrowie napawa mnie szczęściem przeogromnym i daje niewyobrażalne pokłady wdzięczności dla miłościwie nam panującym. Rząd ten niczym zbawiciel będzie nam serwował wody niesłodzone aby nas zbawić od ciał ponad normatywnych i aby nam w tym pomóc zabierze część grosiwa dla wspomożenia tego celu. Dzięki ci o rządzie wspaniały, tyle nam serwujesz słodyczy że cukry wszelakie zbytecznymi są!

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x