OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kino Komeda po 24 latach kończy działalność

– Ten rok był wyjątkowo trudny dla naszego Kina Komeda, na co złożyła się również pandemia i ograniczenie, a ostatecznie zamknięcie tego typu podmiotów kulturalnych. W tej sytuacji nie jesteśmy wyjątkiem na kinowej mapie naszego kraju. Wybiegając w przyszłość musimy, poza sercem, które zwłaszcza w części kulturalnej w całości bije po stronie kina, kierować się rozumem i podejmować decyzje racjonalne, choć bardzo trudne. Od 1 stycznia działalność kina przenosimy do Ostrowskiego Centrum Kultury. – przekazała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Brak komfortu widzów

Dotychczasowa sala oraz warunki techniczne obiektu nie zapewniały już komfortowego odbioru widzom, a remont wymagałby potężnych nakładów finansowych: wymiana wszystkich instalacji, wymiana okien i drzwi, termomodernizacja, remont całości wnętrz. Programy Ministerstwa Kultury i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dają szansę na pozyskanie co najwyżej kilkuset tysięcznych dotacji, a kompleksowy remont budynku Kina Komeda wymaga przynajmniej kilku milionów złotych. Budynek, w którym znajduje się Kino Komeda, tylko w części jest własnością miasta. To ograniczyło możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych na remont kina.

Przeniesienie do OCK

Działalność kina miejskiego będzie kontynuowana. Chcemy przywrócić tę działalność na ulicę Wolności 2, czyli do Ostrowskiego Centrum Kultury. W tym miejscu możliwe jest zapewnienie należytego komfortu odbioru projekcji filmowych, o czym ostrowska publiczność ma okazję przekonywać się już od kilku lat, chociażby podczas Grand Prix Komeda Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy. To właśnie tu na nowo miasto zaprosi widzów Klubu Filmowego „Na Wolności” oraz Filmowego Klubu Seniora. Poszerzony także program edukacji filmowej oraz propozycje mądrych i wartościowych seansów filmowych dla dzieci i całych rodzin. Tym właśnie miejska oferta może różnić się od oferty sieciowego kina komercyjnego.

5
Jaki film najmilej wspominacie? Jakie były minusy kina Komeda?x

Wzorem innych miast oferta jednego z multipleksów – Kino Helios Polska – już w roku przyszłym dostępna będzie, w czterosalowym kinie, wybudowanym przy Galeria Ostrovia, dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu.

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kinoman
1 miesiąc temu

Doczekaliśmy czasów ,że pani prezydent nam gasi światło w kinie. Obiecywała likwidacje spółek w Holidikomie a zamyka kino.Pakuje grube miliony w wysypisko , zaciąga kredyty na kilkaset milionów i zabiera mieszkańcom kino. W muzeum miasta zatrudnia się 12 osób a świeci pustkami ! tam się dopłaca do kultury a kino! kto chodzi do muzeum? Więcej osób chodziło do muzeum niż do kina!

Basia
1 miesiąc temu

– brak windy – widziałam jak kiedyś panowie wnosili po schodach niepełnosprawnego … może nowa lokalizacja będzie bardziej przyjazna starszym ludziom ;;;;

miłosnik naszego kochanego miasta
1 miesiąc temu

taka władza w Ostrowie zamykają kino miejskie a wspierają obce , a nam najlepiej zrobić podwyżkę podatków i smieci by dać premie prezesom spółek . A teraz bedzie nowy prezes od hali spoetowej LUDZIE DAJCIE WODY BO SIĘ TOPIĘ

Iwona Jedrzejak
1 miesiąc temu

Ogromne podziękowania dla Pani Ewy bo to kino to ona bardzo żal.Ewa dziekujemy.

BajoJajo
1 miesiąc temu

No niestety ale samym Karolakiem to interesu zrobić nie idzie. Ten przybytek dogorywał już ponad 10 lat.

olek
1 miesiąc temu

pamietam początek lat 70 XX wieku,sensacja będzie nowe kino w Ostrowie “Kopernik” bo pierwotnie taką nazwaę miało mieć.Budowla wlekla się latami,obiekt zarastał krzakami,robiono to na raty,po zmianie systemu ruszyło,wielkie otwarcie,a teraz najlepiej wyburzyć,jakie to smutne

zezol
1 miesiąc temu

Pani kierowniczka jest the best

amigo
1 miesiąc temu

Siedemdziesiątysieczne miasto bez kina. Oto rządy mam panujących w mieście. I niech nikt mi nie wmawia, że będę na piechotę drałował pod Czekanów do multipleksu.

Edek
1 miesiąc temu

“propozycje mądrych i wartościowych seansów filmowych dla dzieci i całych rodzin.”
Ciekawe kto będzie to ocenial?))
Mogę się domyślać

PO
1 miesiąc temu

Do Kinomaniak puk puk obudź się , tak kiepskiego nagłośnienia jak w Komedzie to nigdzie nie ma, z nostalgią wspominam Kino Roma i Słońce z śp. Panem Stodolnym – legenda kinomaniaków.

20
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x