Zachowaj wyjątkowy ślad po bliskiej osobie

Udostępnij
Tweet

Utrata bliskiej osoby wiąże się z wielkim emocjonalnym przeżyciem. Z czasem zastanawiamy się jaki przedmiot zachować po ukochanym bliskim. Naprzeciw tym oczekiwaniom pojawiły się oryginalne rozwiązania, akcentujące element intymnych, bezcennych wspomnień najbliższych. 

+

Najbliżsi nam ludzie odchodzą, pozostawiając za sobą rodzinę i przyjaciół pogrążonych w żalu, bólu i cierpieniu. Dla tych, którzy pozostali, to niełatwy czas. Wspomnienia Najbliższych, którzy odeszli, są wtedy niezwykle cenne.

– Na rynku pojawiły się „diamenty pamięci”, „kryształy pamięci” oraz „biżuteria personalizowana z odciskiem palca Najbliższego”.  Jest to alternatywa dla osób które chcą mieć blisko siebie cząstkę swoich Najbliższych. Wszystkim tym, którzy chcą ich wspominać w dowolnym momencie. Tym, którzy w blasku i refleksach diamentu odnajdą wspomnienie życia najbliższej osoby.
Diament daje możliwość przeżywania pięknych chwil, w których radość i wzruszenie łączą się, często znajdując wyraz w przynoszących ulgę łzach. Posiadacze Diamentów Pamięci mogą je przeżyć i w pełni zrozumieć znaczenie tych słów. – przekonuje Krystian Holewa z ostrowskiej firmy pogrzebowej Abram.

Diamenty wykonuje się z kosmyka włosów – Diamenty Pamięci to metoda na zachowanie najbliższych, których pochówek ma odbyć się metodą tradycyjną. Wystarczy nam kosmyk włosów (0,5 – 2,0 g), za sprawą którego tchniemy życie w wieczny klejnot. – dodaje Krystian Holewa. Diament może także powstać z popiołu po kremacji. Wtedy na jedne diament potrzeba 250-500 g.

Zamiast diamentu można zainteresować się biżuterią posiadającą linie papilarne z odcisku palca zmarłego. Całą kolekcję możliwych produktów można obejrzeć w poniższej galerii zdjęć:

Więcej informacji pod adresem:

https://www.facebook.com/abramdiamonds

1
Co sądzicie o takiej pamiątce po zmarłym?x
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Szczerze
3 lat temu

Diament….

Szczerze, nazwa fajnie chwyta co nie? Szkoda ze nie dodają „sztuczne diamenty”, no ale wiadomo, prawda jest gorsza dla reklamy.

Jakby tak, z czastki czlowieka dalo sie zrobic diament, to kij w oko alchemikom, bo jubilerzy biegaliby bo miescie zabijajac ludzi, zeby wyprodukowac diamenty, zamiast bic sie o tereny w Sierra Leone.
Juz nie mowiac, ile set tysiecy lat taki brylant sie formuje.

P.S.zczerze, a pamietacie jak 15-20 lat temu byla moda na sprzedaz dzialek na Ksiezycu, Marsie itp? W tamtych czasach w Polsce na kredyt jeszcze sie nie zylo, wiec ta moda byla widoczna raczej na zachodzie. Dzisiaj… tumanow wszedzie pelno, wiec otumaniaja jakimis farmazonami ludzi, a ludzie to lykaja jak ryba lyka powietrze na ladzie.

oo
3 lat temu

Ciekawe z kogo zrobiono te wzorniki diamentów!Już naprawdę nie wiedzą jak wyciągać kasę z osób pogrążonych w żałobie, ale śmierć zawsze była żródłem dobrego zarobku.

ŻOREK
3 lat temu

BARDZO DOBRY Pomysł ZAWSZE MAMY ZMARŁEGO PRZY SOBIE I NIE MUSIMY PŁAVIĆ WIEMY KOMU ZA POGRZEB

3
0
Napisz co o tym sądziszx