OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Szokujące dane nt. śmiertelności z powodu COVID-19

Informacje o codziennych zgonach na oddziale izolacyjnym utworzonym w ostrowskim szpitalu, mogły wprowadzać duży niepokój. Faktem jest, że wielu z tych pacjentów zostało przywiezionych z sąsiednich powiatów. Zweryfikowaliśmy jak w październiku wyglądała odnotowana śmiertelność w porównaniu do ubiegłego roku.

+

Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowie Wlkp. w październiku 2019 r. odnotował śmierć 89 osób. W tym roku w tym samym miesiącu było to 100 osób, czyli nastąpił 12,35% przyrost.  Z danych statystycznych urzędu wojewódzkiego wynika, że w powiecie ostrowskim w październiku zmarło 17 osób z powodu COVID-19.

Do 17 listopada wykazano już 14 zgonów w powiecie ostrowskim, co daje niemal 100% przyrost. Według USC w Ostrowie w całym listopadzie 2019 roku odnotowano śmierć 95 osób, a tylko do 17 listopada już 118. Przy czym wg danych USC są to osoby, które zmarły na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i mogą to być mieszkańcy innych powiatów, przywiezieni do naszego szpitala.

W całej Polsce w październiku odnotowano 43% wzrost śmiertelności, co ma być najwyższym wskaźnikiem po II Wojnie Światowej.

Dowiedzieliśmy się także o śmierci najmłodszej, póki co osoby zakażonej wirusem SARS-CoV-2 wraz ze schorzeniem współistniejącym. Kobieta miała tylko 27 lat.

28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
28
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x