OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Radny prosi o komputery dla uczniów. Internauci przypominają o 500+

Sporo emocji wywołał apel radnego miejskiego Szymona Matyśkiewicza, który zwrócił się z prośbą o pomoc uczniom, którzy nie posiadają komputerów. Internauci okazali się bezlitośni i przypomnieli radnemu, że rodzice otrzymują 500 zł na każde dziecko, a komputer poleasingowy typu laptop można kupić już w przedziale cenowym 500-1500 zł.

+

Najbardziej problematyczna sytuacja ma być w rodzinach wielodzietnych, gdzie najczęściej jest jeden komputer i kilkoro dzieci. W tym samym czasie tylko jedno z nich może skorzystać z nauczania zdalnego. Sytuacja mogłaby się zmienić, gdyby rodzice w ramach pieniędzy z programu 500+ zainwestowaliby w rozwój i edukację dziecka i kupili niedrogi komputer. W końcu chodzi o naukę, a nie granie w wymagające tytuły.

“Niekiedy rodziny z kilkorgiem dzieci będących na różnych poziomach nauczania mają jedno urządzenie wypożyczone ze szkoły. Uczniowie wówczas nie są w stanie jednocześnie uczestniczyć w lekcjach.
Takie dziecko czuje się po prostu gorsze od swoich rówieśników. Jako pedagog, ale przede wszystkim jako człowiek, zwracam się do osób, które mogłyby wesprzeć akcję zakupu potrzebnego sprzętu do nauczania zdalnego dla tych dzieci. Wszystkie chętne osoby, jak i firmy- bardzo proszę o kontakt prywatny.
WYRÓWNAJ SZANSE-DAJ SZANSE!” – napisał na swoim profilu facebookowym Szymon Matyśkiewicz.

 

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do inteligentnych inaczej
6 miesięcy temu

Po co ci kalkulator możesz liczyć na liczydle. widzę ze ktoś przeczyta coś i uważa się za znawce. “Kupcie komputery/laptopy za 500 zł” zobaczymy jak długo pochodzą czy tylko okres rozruchowy “14 dni” a później możesz wyrzucić do kosza czy w ogóle będzie miał moc(wystarczająca ilość ramu, szybkość procesora) by obsłużyć stabilnie program a nie czekać 10 minut jak zacznie coś robić na pulpicie.

PS od niedawna też mam 500+ i te 500+ to nie starcza na mleko, oraz pieluchy dla dziecka im starsze to oprocz ubran to jedzenie w złobku itd. a dalej to ksiazki zeszytu itd to jestem ciekaw który z was zaoszczedził by z tych 500+? Jak 90% klepie biede bo ledwo starcza im od 1 do 1 zarabiając najniższa plus te 500 zł

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x