OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kolizja na Rondzie Bankowym 15.11.2020 (wideo)

W niedzielę wieczorową porą doszło do klasycznej kolizji na Rondzie Bankowym. Kierowca, który miał pierwszeństwo dzielnie walczył do końca o zarezerwowany pas, doprowadzając do większych zniszczeń karoserii auta.

+

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
voip
5 miesięcy temu

Koncepcja na stronach MZD przebudowy tego ronda wydaje się właściwa (zmieniłbym tylko wyjazd z ul. Chopina/krótka Wrocławska ->Głogowska na wjazd na ten sam pas co przejazd z długiej Wroclawskiej->Głogowską – zmniejszy się o jeden pas i nie będzie problemu ze skrętem w Zamenhofa). Poza tym reszta wydaje się słuszna. Zmniejszy się przepustowość (niestety taki minus większości turbinówek) ale dzięki zmniejszeniu prędkości i wyznaczonych pasach, ruch powinien odbywać się płynniej.
Jeśli taka koncepcja zostanie zaakceptowana to sporo się zmieni w tym miejscu i na początku wszyscy będziemy musieli sporo pozmieniać w przejazdach w tym miejscu. Ale mam nadzieję, że znacznie wcześniejsze poinformowanie o zmianie organizacji ruchu i wyjaśnienie wszystkich przejazdów przez np. Policję jak również publikacja tego we wszystkich mediach pozwoli na bezpiecznie pokonywanie tego skrzyżowania 🙂

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x