OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Marcelek Komorowski prosi o pomoc by móc usłyszeć

Marcel urodził się bez prawego ucha i przewodu słuchowego. Jego wada nazywa się Mikrocja z Atrezją prawego przewodu słuchowego. Marcel nie słyszy całkowicie na prawą stronę, przez co jego rozwój jest znacznie spowolniony. Syn wymaga specjalnej pomocy logopedy oraz kształcenia specjalnego w przedszkolu. “Nadzieję na poprawę wyglądu oraz słuchu naszego Synka dali nam lekarze ze Stanów Zjednoczonych.” – napisali w apelu rodzice Marcelka.

+

Marcel został zakwalifikowany do kompleksowej operacji odbudowy kanału słuchowego lub wszczepienia aparatu słuchowego oraz plastyki małżowiny usznej metodą Medpor w szpitalu California Ear Institute w Palo Alto.

Ta operacja nie jest możliwa w Polsce i nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Niestety jak w każdym przypadku pojawia się znaczący problem jakim są pieniądze.

Koszt takiej operacji to 300 tys. zł. Sami nie jesteśmy w stanie uzbierać takiej kwoty na operację, stąd nasz apel o pomoc. Marcel ma 5 lat niedługo rozpocznie swoją przygodę ze szkołą i bardzo ważne jest, aby przeszedł tą operację przed skończeniem 7 roku życia.

Jednocześnie akcję pomocy zorganizowali wolontariusze, którzy 6 grudnia organizują “Mikołajkowy Prezent od serca dla Marcela”. Szczegóły na poniższym plakacie.

Każdy chętny może także wpłacić datek na rzecz operacji przywracającej słuch Marcelowi z Ostrowa.

https://dlakogos.pl/zbiorki/zbiorka-na-operacje-dla-marcela/

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x