OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Czy ostrowski szpital jest zapełniony czy świeci pustkami?

Ponieważ w komentarzach pojawiały się głosy sugerujące, że ostrowski szpital świeci pustkami (poza oddziałem izolacyjnym), postanowiliśmy zweryfikować te doniesienia. W ostatnim czasie sytuacja wyglądała następująco.

+

Najbardziej oblegany jest Oddział anestezjologii i Intensywnej terapii. Tu niemal wszystkie miejsca są zajęte. Trochę lepiej jest na wewnętrznym (internistycznym), ale tam jest około 10% wolnych łóżek. Ostrowska kardiologia ma średnio 20% wolnych miejsc. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda na ortopedii – 40%. Ostrowska neurologia ma obłożenie na poziomie połowy łóżek. Zarówno chirurgia ogólna dla dorosłych jak i chirurgia dziecięca oraz pediatria mają frekwencję na poziomie 40%.

Jak widać z zaprezentowanych danych na oddziałach nie ma pustek, ale nie można też mówić o zapełnionych oddziałach. Mocne obłożenie i rotację ma oddział izolacyjny (COVID-19). Dziś uruchomione kolejne miejsca w budynku psychiatrii. Ze spodziewanych 65 działa 20 kilka. Jest to spowodowane brakami kadrowymi. Około 10 osób pozyskano z oddziału geriatrycznego znajdującego się przy ul. 3 Maja.

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
27
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x