OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowianie zostali oszukani. Chcieli szybko i dużo zarobić

Działaj rozsądnie. Nie ulegaj złudnym wizjom wysokiego i szybkiego zarobku! Oszuści podszywają się pod legalnie działające firmy, które zajmują się inwestowaniem w różne instrumenty giełdowe.

+

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, w ostatnim czasie otrzymali informacje o poszkodowanych oszustwami w związku z ogłoszeniami o zarobku na inwestycjach giełdowych. Trafiając na takie ogłoszenie pokrzywdzeni wypełniali załączony formularz kontaktowy w którym przekazywali swoje podstawowe dane i nr telefonu. Następnie, kontaktował się z nimi telefonicznie konsultant podający się za przedstawiciela jednej z firm. Rozmówca przedstawiał wizję szybkiego i łatwego zarobku, żądając „jedynie” nr PESEL i danych z dowodu osobistego. W dalszej kolejności, pokrzywdzeni przekazywali nr swojej karty kredytowej, a także dane logowania do konta bankowego, umożliwiając prowadzenie na nim transakcji finansowych. Konsultant namawiał też do wpłacenia pieniędzy na konto, którymi miał inwestować na giełdzie.

Konsultant cały czas pomnażał pieniądze na koncie. Na konto osób wpływały pieniądze z zaciągniętych na dane pokrzywdzonych szybkich pożyczek, o których pokrzywdzeni nie wiedzieli. Pieniądze następnie były zdalnie transferowane przez sprawców na inne konta a pokrzywdzeni zostali bez gotówki, za to z zaciągniętymi kredytami.

Dla zwiększenia swojej skuteczności oszuści namawiali do instalacji programów umożliwiających zdalny dostęp do urządzenia (komputer, telefon komórkowy). Miało to rzekomo pomóc w wyjaśnieniu i pokazaniu jak działa aplikacja do inwestowania oraz w obsłudze zleceń. W rzeczywistości instalowane było oprogramowanie umożliwiające zdalną kontrolę urządzenia poszkodowanego. Pod pozorem tej pomocy w obsłudze zleceń pseudo „analitycy” pozyskiwali od pokrzywdzonych wrażliwe dane między innymi dotyczące kart płatniczych, dane umożliwiające dostęp do bankowości elektronicznej. Bardzo często dochodziło do sytuacji, gdy przestępcy przy akceptacji osób sami inicjowali operacje kartami, logowali się do bankowości elektronicznej, zrywali blokady, brali kredyty i inicjowali płatności.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa środków oraz danych, ostrzegamy przed próbami oszustw dotyczących szybkiego zarobku na inwestycjach giełdowych. Obietnica inwestowania naszych środków przez niesprawdzone podmioty zazwyczaj kończy się utratą pieniędzy.

Dlatego, jeśli natrafisz na artykuł lub skontaktuje się z Tobą osoba informująca Cię o:

możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji

konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie), dającej możliwość automatyzacji operacji

Zastanów się chwilę. Zachowaj zdrowy rozsądek i dużo ostrożności. Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnym ofertom, nie działaj pod wpływem chwili. To może być oszustwo!

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
27
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x