OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Niektórzy mieszkańcy Czekanowa są oburzeni po wizycie GDDKiA

Sołtys Czekanowa wystosował pismo do mieszkańców, w którym wyraża oburzenie z powodu wizyty przedstawicieli GDDKiA, którzy ankietowali niektórych mieszkańców nt. forsowanego wariantu poprowadzenia 4-pasmowej drogi łączącej Ostrów z Kaliszem.

+

To, że szybka i bezpieczna droga łącząca Ostrów z Kaliszem jest potrzebna, nie trzeba chyba przekonywać. Problem pojawia się w wytyczeniu trasy. Jeden z wariantów, najbardziej prawdopodobnych, zakłada rozbudowę obecnej drogi krajowej nr 25. – Skutkować to może wyburzeniem kilkunastu domów w Czekanowie i kolejnych w Ociążu – o czym mówił burmistrz miasta i gminy Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Część mieszkańców Czekanowa wyraża za pośrednictwem Sołtysa oburzenie forsowanym przez GDDKiA wariantem. Jego realizacja – ich zdaniem – ma utrudnić życie mieszkańcom i podzielić ich wioskę ekranami akustycznymi.

Poniżej prezentujemy treść listu Sołtysa:

W dniu 03.11.2020 odwiedzili nas – mieszkańców ulicy Kaliskiej ( oczywiście nie wszystkich zainteresowanych) przedstawiciele GDDKIA celem przeprowadzenia ankiety dotyczącej nowego/kolejnego projektu rozbudowy drogi krajowej DK25 Ostrów-Konin w naszej miejscowości (zdjęcie ankiety poniżej).

Chcielibyśmy przedstawić nasze spostrzeżenia:

– W ankiecie ujęto tylko jeden wariant, który przedstawia absurdalną rozbudowę DK25 utrudniającą dojazdy dzieci do szkoły jak również mieszkańców do pracy zarówno w Ostrowie jak i Kaliszu (zdjęcie map poniżej).

Dostaliśmy mapki nieaktualne, nieadekwatne do stanu rzeczywistego zabudowań. Sami przedstawiciele byli tym faktem zdziwieni.

– Nie został nam przedstawiono nam drugiego wariantu rozbudowy pomimo jego istnienia.

– Nie poinformowano innych zainteresowanych mieszkańców, przedsiębiorców z ulic Krańcowej , Szkolnej, Mostowej których również bezpośrednio ten wariant dotyczy ( cały tabor transportowy firm działających na terenie sołectwa Czekanów będzie przebiegat wspomnianymi ulicami, ale wg GDDKIA jest to OK. – 100 przejazdów dziennie samochodów ciężarowych po 40 ton.

– Nie przedstawiono mieszkańcom sołectwa projektu rozbudowy i całej infrastruktury dróg technicznych/dojazdowych jakie miałyby powstać wg nowego wariantu.

– Nie wzięto pod uwagę komunikacji miejskiej oraz dojazdów do wszystkich posesji i firmz najdujących się w NASZEJ WSI !!!

– Nie przedstawiono zainteresowanym kosztorysów wykupu poszczególnych posesji, które zgodnie ze Spec Ustawa mogą niektórych zdziwić – warto się zapoznać z tą ustawą!!! – Wioska zostanie podzielona ekranami dźwiękochłonnymi, niektóre posesje będą miały

ekran lub drogę dojazdowa przed ,drzwiami do domu”.

– Zniszczony zostanie obiekt sportowy przy ul. Strażackiej.

ZAPROJEKTOWANIE DROGI NA INNYCH SZLAKACH Z ZACHOWANIEM STAREJ DK25 DAŁOBY MIESZKAŃCOM CZEKANOWA ALTERNATYWĘ SWOBODNEGO I BEZPIECZNEGO DOJAZDU ROLNIKÓW DO PÓL, DZIECIOM DO SZKOŁY I

KOŚCIOŁA, DOROSŁYM DO PRACY !!!”

Za pośrednictwem usługi StreetView w ramach serwisu Mapy google można wirtualnie zobaczyć jak faktycznie blisko drogi stoją domy.

https://www.google.pl/maps/@51.6769235,17.8752686,3a,75y,63.05h,87.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1swPFLbRunto-9e4tC20h1Tw!2e0!7i16384!8i8192

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nie
8 miesięcy temu

Nie

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x