Ostrowianin zgubił się na grzybach. Spotkał dwóch „aniołów”

Funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy w trakcie przejazdu w ramach realizacji kontroli osób objętych kwarantanną ujawnili na terenie leśnym mężczyznę, który zgubił się w lesie w czasie grzybobrania.

+

W dniu dzisiejszym około godziny 12:00 policjanci realizujący zadania związane z kontrolą osób objętych kwarantanną zauważyli na dukcie leśnym przy drodze wojewódzkiej W444 w miejscowości Aniołki samotnego, starszego mężczyznę.

W trakcie rozmowy z 76-letnim mieszkańcem Ostrowa Wielkopolskiego funkcjonariusze ustalili, że około godziny 09:00 przyjechał on swoim samochodem na grzyby na teren powiatu ostrzeszowskiego i zgubił się na terenie kompleksu leśnego. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, a także telefonu komórkowego, natomiast auto pozostawił na terenie duktu leśnego w miejscowości Kuźniki.

Dzięki czujności ostrzeszowskich mundurowych mężczyzna bezpiecznie trafił na miejsce pozostawienia pojazdu za co podziękował swoim „wybawcom” z łezką w oku.

Policjanci przestrzegli grzybiarza przed ponownym wychodzeniem samotnie na grzyby do lasu którego nie zna, a także zwrócili uwagę, że w takich okolicznościach warto posiadać przy sobie telefon komórkowy, a także dokument tożsamości.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zmiana burmistrza w Odolanowie
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
8
0
Napisz co o tym sądziszx