OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nowa prezes szpitala po śmierci dwóch młodych kobiet

Po śmierci dwóch młodych kobiet, w wyniku niemiło wspominanego kontaktu z ostrzeszowską służbą zdrowia, doszło do zmiany na stanowisku prezesa tamtejszego szpitala. Po raz pierwszy została wybrana kobieta i jest nią Magdalena Puziewicz-Karpiak.

+

Magdalena Puziewicz-Karpiak jest magistrem farmacji (Akademia Medyczna we Wrocławiu, później Magisterskie Studia Menadżerskie MBA /Akademia Ekonomiczna im. Oskara Langego we Wrocławiu), pracowała na stanowisku dyrektora zarządzającego oraz prezesa zarządu w wielospecjalistycznym szpitalu Orthos we Wrocławiu oraz kierowała działalnością szpitala jako prezes zarządu w Strzelińskim Centrum Medycznym. Będzie pierwszą kobietą, która obejmie stery ostrzeszowskiego szpitala. Swoje obowiązki pani prezes obejmie 1 listopada.

Do konkursu na prezesa OCZ wpłynęły cztery oferty – wszystkie spełniały wymogi formalne, w związku z czym wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu, jakim były indywidualne rozmowy z członkami komisji. Po rozmowach przeprowadzonych 27 października, komisja w tajnym głosowaniu dokonała wyboru prezesa OCZ.

W komisji konkursowej pracowali członkowie Rady Nadzorcza OCZ – Piotr Nowicki, Anna Matuszczak i Marzena Wodzińska – oraz członek Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz i zastępca kierownika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Maria Gąsiorek.

Jedną z pierwszych decyzji było utworzenie 23 łóżek związanych z izolacją pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x