OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowianki będą protestować

Ostrowianki zamierzają wyjść na ulicę miasta i zaprotestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Wynika z niego, że nie będzie można legalnie przeprowadzić aborcji w przypadku  mocno uszkodzonych płodów.  Kobieta będzie musiała donosić ciążę do końca, choćby było wiadomo, że dziecko umrze chwilę po porodzie.

+

Treść zapowiedzi:

W sobotę o godzinie 19-tej spotykamy się w Parku Miejskim przy amfiteatrze i idziemy w Marszu milczenia przez ulicę Kaliską, Rynek do kościoła Fara… Zabieramy plakaty, banery (co mamy lub zrobimy… może być zwykła kartka) i znicz lub wkład np. żeby dodać powagi sytuacji… Kto idzie z nami??? Nie damy się zastraszyć. Nie zadziera się z kobietami…Pamiętajcie o maseczkach i dystansie…🙂Nie gromadzi my się, tylko idziemy…To jest spacer, nie zgromadzenie!

#piekłokobiet, #powiedzkomuś

Z naszej strony przypominamy, że według rozporządzeń zgromadzenia powyżej 5 osób są zabronione. Należy także zakrywać usta i nos. Z drugiej strony nie weszła jeszcze w życie ustawa, która by załatała dotychczasową dziurę prawną. Dlatego bardzo prawdopodobne jest, że Sądy w razie skierowania wniosków o ukaranie, umorzą postępowania.

117 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
117
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x